Сьогодні рано-вранці жителі трьох сіл Черкаського району — Хацьки, Степанки, Білозір’я — зібралися на акцію протесту. Вони мали намір перекрити рух залізницею в районі станції Білозіря, проте представникам влади, що прибули на станцію, вдалося їх умовити на мирний протест. Про хід акції кореспонденту УНН-Центр розповів сільський голова Хацьок Ігор Чекаленко.
“Один з наших бійців АТО був ініціатором цієї акції. Як годиться, подав заяву на проведення до голови ОДА. Звісно, пішла реакція владними кабінетами, наради з цього приводу відбувалися не лише в ОДА та РДА, а й в СБУ. Ми пропонували АТОвцям компроміс, і вони дали слово, що перекриття руху залізницею не буде, якщо керівництво району і області приїде до людей, вислухає їх і особисто пообіцяє, що вирішить проблеми. Тож сьогодні зранку на мітинг зібралося близько сотні жителів наших сіл. А до них приїхали в.о. голови Черкаської РДА Петро Коренюк, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, начальник управління культури та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації Олег Островський. Вони протягом кількох годин говорили з людьми. Підтримувати порядок приїхав цілий автобус поліції, ще й представники СБУ”, – розповів Ігор Чекаленко.
Крім нього, присутнім був і сільський голова Білозір’я Володмиир Міцук.
Головним питанням, що хвилювало людей, були здирницькі тарифи на газ. У підсумку, люди підписали заяву-звернення, адресовані Парламенту України, Уряду, Генеральній прокуратурі та Національному Антикорупційному Бюро. В першу чергу вони вимагають ретельного розслідування фактів корупції в діяльності урядовців і аналізу обгрунтованості тарифів на газ.
За словами протестуючих реальна вартість газу національного видобутку не перевищує 3 тис. грн. за тисячу кубометрів, що значно менше встановлених для населення 6 тис. 879 грн. Люди назвали це геноцидом власного народу і вимагають від НАК “Нафтогаз” та НКРЕ переглянути ці здирницькі тарифи. Вподальшому для потреб населення використовувати винятково газ власного українського видобутку. А субсидії пропонують зробити адресними й у грошовій формі, водночас піднявши пенсії й зарплати. Тарифну кризу присутні представники місцевої влади пообіцяли обговорити на сесіях районної та обласної ради, хоча в той же час наголошували, що це питання поза межами їхньої компетенції.
Селяни пообіцяли, що у разі ігнорування їхніх вимог вони відновлять протести і таки перекриють дорогу. На підтвередження своїх слів 71 учасник акції протесту поставив свій підпис під цим зверненням.
“Щоб уникнути зайвої соціальної напруги, працівники Служби автодоріг в області навіть почали поспіхом, напередодні акції протесту, ремонтувати дороги до села. Адже жахливий стан доріг теж викликає неабиякий протстний настрій у населення”, – сказав Ігор Чекаленко.
Говорили також про земельні питання. Деякі з них нібито залагодили, але сільський голова Білозіря Володимир Міцук скаржився, що ці питання теж не в компетенції сільради: вирішується питання надання земельних ділянок АТОвцям органами Держгеокадастру часто без відома сільради, пвід Білозірям розорюють пасовиська, а хто — невідомо. А люди думають, що сільський голова роздає землю кому попаде.
Будьте чемні