
Голова Громадської ради Черкас Валентина Жуковська відзначає, що ухвалена Кабміном Концепція реформи місцевого самоврядування означає не тільки скасування посади голів облдержадміністрацій, але і суттєві зміни для депутатів місцевих рад, які, після проведення реформ, вже не зможуть поєднувати представницький мандат із роботою у виконавчих органах.
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
“Уряд ухвалив Концепцію реформи місцевого самоврядування. Її лейтмотивом стануть децентралізація, економічна самодостатність регіонів та збільшення громадського впливу на місцеву владу. Центральна влада чітко дає зрозуміти, що бажає передати на місця стільки повноважень, скільки вони об’єктивно зможуть виконувати, – пише Жуковська.
Ключове рішення реформи – скасування обласних та районних держадміністрацій. Губернатори, яких ймовірно перейменують на «префектів», будуть лише контролювати законність роботи виконкомів. Це – кінець цілої епохи ставлеників з центру, що розглядали ввірені їм області як власні «феоди». Виконавча влада регіонів тепер не буде асоціюватися з людьми президента чи прем’єр-міністра, а буде орієнтуватися виключно на місцеві громади.
Ключовим моментом реформи є також розширення повноважень місцевих політиків. Тепер місцеві політики будуть відповідальні за розвиток та економічну стабільність регіону, повині будуть думати, як самостійно забезпечувати наповнення місцевої казни. Підуть в минуле політики-говоруни. Справами прийдеться щоденно підтверждувати свою необхідність громаді.
Заходом боротьби з місцевою корупцією стане заборона для місцевих депутатів отримувати керівні посади у виконкомах своїх рад чи комунальних підприємств.
Хочу нагадати, що саме таких змін вимагала громада Черкас. 26000 тис підписів містян під такою вимогою до місцевих депутатів-сумісників було зібрано ще в листопаді минулого року. І, як не опирались змінам місцеві очільники Черкас, та депутати-сумісники, а все ж таки доведеться розпрощатись з теплими посадами. Також переконана, що керівники збиткових комунальних підприємств теж покинуть своі посади. Громада не буде мати бажання оплачувати їх непрофесійність та корумпованість. Раджу вже сьогодні всім депутатам-сумісникам Черкаської міської ради шукати собі нову роботу.
В концепції є чіткі механізми обов’язкових консультацій влади з громадськістю та можливості для ініціювання позачергових звітів чиновників. Крім того, місцеві ради змушені будуть обґрунтовувати свої рішення, якщо вони не збігатимуться з рішенням громади. Тому вірю, що публічному відкритому читанню місцевого бюджету – бути. Відписки «взяли до уваги» вже не працюватимуть. Громада повина знати, як влада використовує наші кошти.
Дуже хотілося б вірити, що після реформи ми матимемо справжнє місцеве самоврядування та сильні, процвітаючі міста. Але треба розуміти, що зміни такого масштабу неможливі без масової підтримки громадян. Всім нам потрібно навчитись по-справжньому контролювати владу на місцях та впливати на неї.
Пані Валентина , не згодна з Вами. КП “Черкасиелектротранс” ЧМР ” зараз виживає лише тому, що Кучер П.С. є депутатом ЧМР, але і його не хотять чути про проблеми підприємства.Нас просто ігнорують. Ви кажете, не можна поєднувати депутата з керівництвом, так нас за відсутності цього статусу зруйнують. У нас керівник з великої літери- ТРАНСПОРТНИК, але і йому не дають працювати. Прохання, відчуйти наші проблеми, які пов”язані з Департаментом ЖКК.