45459

Міський голова Сергій Одарич 29 жовтня відвідав КП “Черкасиелектротранс”, щоб перевірити, в якому стані перебувають тролейбуси, що два роки поспіль простояли на території ПАТ “Азот”.

Нині 15 “рогатих” білоруського виробництва, які у 2012 році придбав хімічний гігант, проходять технічну діагностику на базі КП “Черкасиелектротранс”.

– Вчора я зустрівся з генеральним директором ПАТ “Азот” Віталієм Сляровим, обговоривши шляхи співпраці щодо подальшої долі тролейбусів. Поки визначаємось з варіантами. Зокрема, це може бути оренда тролейбусів чи створення спільного підприємства тощо. У нас є спільне розуміння, що тролейбуси мають працювати. Оскільки з кожним роком їх технічний стан погіршується. Я зацікавлений, щоб у найближчі два тижні було розв’язано це питання, – наголосив Сергій Одарич.

За його словами, незабаром відбудеться конкурс на пасажирські перевезення у міських маршрутках. Зважаючи ж на ймовірне поповнення тролейбусного складу на 15 одиниць, доцільно розглянути питання щодо зміни руху, або й взагалі зняття окремих автобусних маршрутів, замінивши їх екологічним транспортом.

На запитання щодо зміни вартості проїзду у тролейбусах, щойно вони поповняться “рогатими”, закупленими ПАТ “Азот”, міський голова категорично спростував цю інформацію:

– Поява нових тролейбусів у Черкасах жодним чином не впливає на вартість проїзду. Інша справа, що у Черкасах вже чотири роки не переглядався тариф на проїзд в електротранспорті. Це питання вже тривалий час обговорюється громадськістю. У міській раді підготовлений проект рішення щодо незначного зростання вартості проїзду у тролейбусах: з 1,25 до 1,5 гривні. Це, до речі, вдвічі менше, ніж коштує проїзд у міських маршрутках. Відповідний проект рішення виноситиметься на розгляд сесії міськради.

А також акцентував, що важливо з тролейбусного питання зняти політичне забарвлення:

– До наступних виборів лишилось кілька місяців, тому просив би усіх учасників не вкладати у це питання ніякого політичного забарвлення, – наголосив Сергій Одарич.

Разом з тим директор КП “Черкасиелектротранс” Петро Кучер розповів, що технічна діагностика 15 тролейбусів ПАТ “Азот” – справа не дешева. Оскільки лише заміна масла у всіх “рогатих” обійдеться близько 40 тисяч гривень. Ще щонайменше стільки ж знадобиться на відновлення загального стану тролейбусів. Кошти сплачує замовник робіт – хімічний гігант.

– Тролейбуси ПАТ “Азот” перебувають у належному технічному стані. Але оскільки вони тривалий час знаходились в “агресивному середовищі” – під відкритим небом – це не кращим чином вплинуло на загальний стан тролейбусів. Зокрема, в окремих місцях зовнішнього покриття проглядається іржа, потребують зарядки акумуляторні батареї, відновлення та часткової заміни гумотехнічні вироби. Також потрібно повністю замінити масло. Адже за висновками експертизи у ньому високий вміст вологи, – повідомив Петро Семенович.

За його словами, впродовж останніх кількох днів було здійснено технічне обстеження чотирьох “рогатих” ПАТ “Азот”. Це, на переконання директора КП “Черкасиелектротранс”, зовсім не довго. Тим паче, що більше часу тривали підготовчі роботи.

Тож Петро Кучер сподівається, що за два тижні це питання буде знято. Крім цього, повідомив, що вже розпочалось навчання водіїв підприємства, які опановують особливості їзди на новому транспорті.

У захваті від нових тролейбусів водій КП “Черкасиелектротранс” Микола Павличук, який 23 роки присвятив роботі на “рогатих”. Він одним з перших апробовував сучасні ЛАЗи, на яких їздив з 1992 по 2007 роки. Також більше пів року керував новеньким тролейбусом, який два роки тому подарував місту ПАТ “Азот”.

– Ці нові тролейбуси не порівняти з нашими старими. У салоні для пасажирів та водія працюють окремі кондиціонери. Тож не доводиться мерзнути взимку та страждати від задухи у спеку, зручні сидіння, низька підлога, що зручно для батьків з дитячими візками, людей похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями. Абсолютно інший рівень водіння, все продумано до найменших деталей. Пасажири, які користуватимуться цими тролейбусами, матимуть справді комфортні європейські умови, – поділився своїми враженнями від цих тролейбусів Микола Павличук.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.