Першопричиною сьогоднішньої важкої ситуації на підприємстві “Черкасиводоканал” є збиткові тарифи на водопостачання та водовідведення. Таку думку висловив директор КП “Черкасиводоканал” Сергій Овчаренко, передає УНН-Центр.
Найбільша проблема комунального підприємства “Черкасиводоканал” – відсутність власних очисних споруд. Решта проблем, на думку Сергія Овчаренка, похідні від цієї. Виникла вона через збиткові тарифи.
“У 2012-2014 роках тарифи наші були збитковими. Так само, як, за великим рахунком, і сьогодні. Нині тарифи затверджує держава. Коли їх встановлювали органи місцевого самоврядування, у 2009-2011 роках, у нас проблем не було. Тарифи були рентабельні. Нехай це була мізерна рентабельність, але вона давала нам можливість розраховуватись з нашими боргами. Коли повноваження з затвердження тарифів перейшло до Національного регулятора (нині це Комісія з регулювання у сфері житлово-комунальних послуг та енергетики), з’явилися проблеми. У 2012-2014 роках ми несли досить великі збитки. У грудні 2014 року на наше підприємство була виділена субвенція з Державного бюджету понад 47 млн грн. З них ми закрили свою заборгованість — 35,7 млн грн — перед “Азотом”. Але протягом певного періоду Національним регулятором взагалі не буди встановлені тарифи на очистку стічних вод, “Азот” виставив ціну в 2,5 рази більшу, ніж вона була до того, і таким чином наш борг перед ним, за його підрахунками, на сьогодні становить 18,9 млн грн,” – сказав Сергій Овчаренко.
Він стверджує, що останні роки тариф на водопостачання у Черкасах збитковий. Хоча національний регулятор заявляє про те, що він затвердив регіональним водоканалам економічно обгрунтований тариф, але показники формування тарифу було взято на рівні 2013-2014 років. Звісно що ціна палива, матеріалів, реагентів та іншого у 2013 році була значно нижчою. Тому підприємство, за словами Сергія Овчаренка, протягом року понесло збитків у розмірі близько 3 млн грн.
Але й ці збитки він називає “віртуальними”. Бо борги підприємства становлять 20-25 млн грн, а держава заборгувала “Черкасиводоканалу” 63 млн грн. Якщо держава виконає свої зобов’язання перед підприємством, то воно матиме змогу розрахуватися з усіма кредиторами.
Будьте чемні