IMG_2021
Фото: Дмитро Плахотнюк

Cьогодні відбувся Черкаський обласний форум Всеукраїнського аграрного об’єднання “ЗАСТУП”. Партія представила свій вектор руху, а саме презентувала конкретну програму державотворення, виведення країни з кризи аграрного сектору.

_DSC0709
Лідер Всеукраїнського аграрного об’єднання “ЗАСТУП” Віра Ульянченко
Фото: Дмитро Плахотнюк

“ЗАСТУП” об’єднав близько ста тисяч активістів. Це люди, які не просто роздають агітаційну продукцію, а борються за права сільської громади. Так, у Черкасах аграрне об’єднання зібрало сотні черкащан-однодумців.

IMG_2014
Фото: Дмитро Плахотнюк

Голова об’єднання Віра Ульянченко наголосила на важливості розвитку села в Україні, підтримці середнього підприємництва, впровадження інноваційних технологій у сфері аграрництва. За її словами, Україна має переймати найкраще у країн-сусідів, зокрема Польщі, в якій державне законодавство  підтримує фермерів-початківців, а не аграрні холдинги.

“Генії помирають у місті, а народжуються – в селі. У нашій команді немає олігархів, власників телебачення тощо. Ми представляємо середній хліборобський клас. У списках є представники всіх областей України, 110 з яких – селяни. Влада забула, що в селі проживає третина населення всієї країни, кожний 4-ий долар у бюджеті – від аграріїв. Наше головне завдання – створення програми села для політиків, а не навпаки”, – наголосила Віра Ульянченко.

_DSC0726
Фото: Дмитро Плахотнюк

Член президії “ЗАСТУПу”, голова правління аграрного союзу Геннадій Новіков наголосив на необхідності децентралізації влади. На його думку, саме громада має розпоряджатися своїми територіями: “Українці вміють господарювати на власній землі, про це знає весь світ. Тож не треба, щоб якісь “дядьки” зі столиці продавали невідомо кому землі громади”.

IMG_2000
Фото: Дмитро Плахотнюк

Важливе питання, яке вирішуватимуть члени аграрного об’єднання “ЗАСТУП”, – комунальна служба на селі. Жителі лише 3-4 великих сіл зі ста середніх і малих можуть похвалитись «благами цивілізації» та комфортними умовами проживання. Це майже 30-40% сільського населення. Неохопленими комунальними послугами досі лишаються понад 100 районів різних областей. Це заважає розвитку комунальних служб на селі і як поставити їх на міцні економічні підвалини. На цьому наголосив член президії “ЗАСТУПу”, директор “Укрсількомунгоспу» Володимир Хоменко.

_DSC0724
Директор “Укрсількомунгоспу» Володимир Хоменко
Фото: Дмитро Плахотнюк

Керівник  Черкаської обласної організації “ЗАСТУП” Ігор Швець наголосив на актуальних проблемах сільського господарства Черкащини. Одне з болючих питань – збереження родючості чорноземів. “Якщо ми не отямимося, через 5 років Україна вже не зможе врятувати найродючіші грунти світу. “ЗАСТУП” заступиться за село”, – наголосив Ігор Швець.

_DSC0730
Голова Черкаської організації “ЗАСТУП” Ігор Швець
Фото: Дмитро Плахотнюк

Варто зазначити, що “ЗАСТУП” активно підтримує переселенців зі Сходу, зокрема діє благодійна програма “Затишна оселя”. Декілька сімей з Донбасу вже отримали власні оселі, вірішувалися проблеми правильної реєстрації житла, надавалась гуманітарна допомога тощо.

IMG_2011
 Фото: Дмитро Плахотнюк

*

00

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.