
Не виключено, що Черкащина може стати експериментальною областю, де Міністерство доходів і зборів відтестує варіант зменшення єдиного соціального внеску до 20% замість нинішніх 39%, що має посприяти як виходу більшості працівників приватних підприємств із “тіні”, так і збільшенню розмірів зарплат, що виплачуються офіційно.
Таку можливість допустив заступник міністра доходів та зборів Ігор Білоус під час зустрічі із черкаськи ми підприємцями – так він відповів на пропозицію голови Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Бориса Райкова зменшити ЄСВ для виводу зарплат з тіні. За словами Білоуса, одномоментно знизити ЄСВ по всій Україні наразі дуже ризиково, оскільки це призведе до “дірки” у бюджеті на рівні близько 50 млрд гривень, яку держава не зможе нічим перекрити. Проте, нині у міністерстві готується низка пропозицій і тривав вибір області, де можна було б запровадити подібний експеримент, тому замміністра готовий запропонувати поекспериментувати саме Черкащині.

Також замміністра повідомив, що профільне відомство, попри 22 наявних у державі податки, приділятиме найбільшу увагу і акцентуватиме на спрощення адміністрування лише на 4, які реально наповнюють український бюджет – це податок на додану вартість, податок на прибуток, єдиний соціальний внесок та акциз. Білоус дав зрозуміти, що є прихильником скорочення кількості податків, оскільки, за його ж словами, країни, що отримували значні інвестиції, мали зрозумілу і просту у адмініструванні податкову систему. Наразі ж, за словами замміністра, ПДВ залишається одним із найбільш корумпованих податків, оскільки близько половини боргу з цього податку створено штучно із допомогою різноманітних схем.

Підприємці також поскаржилися замміністра на митників і проблеми із партнерами у Криму. Щодо митників, Білоус пообіцяв, запровадження автоматизованої системи митного контролю, яка унеможливлюватиме “додаткові заробітки” митників і необґрунтовані затримки вантажів на пунктах митного контролю на декілька днів.
Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко попросив замміністра звернути увагу на потребу перенести укладення договорів ренти на землю на місцевий рівень, а також попросив відновити систему стимулювання для податківців, що самі співробітники податкової зустріли оплесками.

– Адаптація нашого податкового законодавства до європейських стандартів, а також земельні відносини – це ті питання, які нині хвилюють чи не найбільше, – говорить голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко. – Централізоване оформлення орендних договорів нині гальмує процес, за це мають нести відповідальність структури на місцевому рівні. Наша земельна комісія демонструє приклад такої роботи – швидко розглядає документи, надає на підпис. Також дуже важливим є прозорість податку на додану вартість. Його адміністрування має відбуватися у автоматичному режимі. Але має бути чітким і прозорим. І, що стосується децентралізації – великих платників податків, які нині обслуговуються у Києві, слід повернути на обслуговування за місцем розташування основних виробничих потужностей. Територіям варто залишати до 50% податків, які збираються. Це є основною складовою децентралізації влади і стимул для роботи підприємств.
Також замміністра Ігор Білоус та голова ОДА Юрій Ткаченко узяли участь у відкритті музею історї податкової служби у Черкаській області та нагородили маленьких художників – переможців обласного конкурсу “Очима дитини про бюджет країни”.

Будьте чемні