З 1 січня 2016 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року, яка триватиме до 1 травня 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

– доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
– доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
– інвестиційного прибутку;
– вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
– іноземних доходів.

Крім того, слід обов’язково подати декларацію громадянам, які у 2015 році отримували доходи у формі заробітної плати (інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород) від двох і більше податкових агентів.

Зауважимо, що обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

– виключно від податкових агентів;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Одночасно інформуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.
Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджена нова форма декларації, в якій об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору, тобто за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться платником податків в одній податковій звітності.
Наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року №859, яким затверджені нова форма декларації з додатками до неї, а також інструкція щодо її заповнення, розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/normativno-pravova-baza/65107.html

Декларація про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, подається до 1 травня, а сума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року.

Як повідомила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик, за перший місяць цьогорічної деклараційної кампанії 64 черкасці вже задекларували отримані у 2015 році доходи на загальну суму майже 6,2 млн. грн. Такі декларанти мають сплатити до бюджетів понад 312 тис. грн. податку на доходи з фізичних осіб та понад 91 тис. грн. військового збору.

загрузка...

Автор статті

Вчасно Вчасно

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.