миколенко

Сьогодні на нараді голів районних державних адміністрацій, сільських, селищних та районних рад за участі голови Черкаської ОДА прокурор області Віктор Миколенко роз’яснив про зміни у законодавстві щодо посилення кримінальної відповідальності за порушення виборчого процесу.

«Сьогодні набув чинності Закон України «Про внесення змін в Кримінальний кодекс України», прийнятий Верховною Радою України 14 жовтня поточного року.

 Законодавчий акт забезпечує додатковий захист виборчих прав громадян, посилює відповідальність за їх порушення, не допускає повтору негативних результатів в ході проведення наступних виборів і референдумів», – зазначив Віктор Миколенко.

У своєму виступі прокурор області роз’яснив, що з метою впровадження міжнародної практики в національне законодавство внесено зміни до статей 157, 159-1 Кримінального кодексу України.

         Так, за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи  діяльності офіційного спостерігача посилено відповідальність до десяти років позбавлення волі. При цьому, з даної статті виключено відповідальність за підкуп, яка виокремлено кваліфікована у статті 160 КК України (підкуп виборця, учасника референдуму).

Також за порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії покарання у вигляді виправних робіт посилено з двох до п’яти років.

         У новій редакції викладено статті 158, 158-1, 160 Кримінального кодексу України, а саме:

–         стаття 158 передбачає відповідальність за надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікацію виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців.

–          стаття 158-1 – за незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз.

–          стаття 160 – за підкуп виборця, учасника референдуму.

Таким чином, введено кримінальну відповідальність за будь-яку спробу сфальшувати вибори в округах і вплинути на виборців.

«Посилення кримінальної відповідальності є цілком необхідним, оскільки негативні явища, що мали місце під час проведення попередніх виборчих кампаній, перемогти іншими, більш лояльними правовими заходами, неможливо. Для цього і потрібно спільними зусиллями змінити зміст і характер самих суспільних відносин під час виборчого процесу. Тому, у прокуратурі області створено робочу групу, яка здійснює моніторинг подій під час виборчого процесу», – підводячи підсумки додав Віктор Миколенко.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.