Охопити сімейними формами виховання щонайменше 90% дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а також досягти зменшення кількості фактів позбавлень батьків батьківських прав – такі пріоритетні завдання на наступний рік ставить перед собою обласна влада в частині захисту прав дитини.
Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
Під час засідання колегії облдержадміністрації 25 грудня обговорили виконання в регіоні Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року».
Як повідомила начальник служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації Оксана Покатілова, нині на теренах краю проживає 2 413 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, з них 87,5% – виховуються в сім’ях.
– Можливість жити в безпечному та люблячому сімейному оточенні – найбільша цінність для дитини, – сказала Оксана Іванівна. – Відтак, влаштування дітей вказаної категорії в сімейні форми виховання залишається пріоритетом у роботі служб у справах дітей. Цьогоріч показник охоплення дітей сімейними формами виховання зріс на 2,5 %.
За її словами, у 15 районах і містах нашої області рівень охоплення дітей сімейними формами виховання перевищує середньо обласний показник. Найбільша кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання, в Уманському (97,7%), Жашківському (95,7%) та Смілянському районах (93,7%).
– Окремо хотілося б сказати і про усиновлення дітей, – звернулася до присутніх Оксана Покатілова. – Усиновлення осиротілої дитини – найкраще влаштування її подальшої долі, адже дитина втрачає статус дитини-сироти і прирівнюється до рідної доньки чи сина.
Із початку року в області усиновлено 72 дитини, ще 213 маленьких черкащан влаштовано у родини опікунів та піклувальників. Загалом же, у 726 сім’ях усиновителів виховується 805 усиновлених дітей, у 125 прийомних сім’ях – 229 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а в 31-ому дитячому будинку сімейного типу мешкає 222 дитини. При цьому на утримання дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу з державного бюджету вже виплачено майже 15 мільйонів гривень.
– Водночас, ми повинні пам’ятати, що збільшуючи кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу необхідно не забувати про їх якість, – підкреслила Оксана Іванівна. – Діти в цих родинах повинні почувати себе комфортно і мати все необхідне для повноцінного розвитку.
Окрім того, як зауважила начальник служби у справах дітей, завдяки активному влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї протягом року вдалося зменшити кількість осиротілих дітей в інтернатних закладах на 4 відсотки.
Голова Черкаської обласної адміністрації Сергій Тулуб зауважив, що вчасне втручання у вирішення проблем, які виникають у сім’ях, може запобігти порушенню прав кожної дитини.
– Відповідно до доручень Президента України Віктора Януковича, перед нами стоїть завдання максимально підтримувати родину, яка опинилася у складній життєвій ситуації, надавати батькам якісні соціальні послуги та зберегти сім’ю для дитини, – зазначив Сергій Борисович. – Втім, у разі набуття дитиною відповідного статусу ми повинні якнайшвидше забезпечити їй виховання в новій сім’ї. Зараз нам потрібно вивчити потребу щодо створення в районах центру соціальної підтримки дітей і сімей, як закладу нового типу для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування або тих, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Будьте чемні