1346742360_yaz-2
Фото: pro-vincia.com.ua

Методи піару народного депутата Антона Яценка виявились далеко незпівмірними з реальним станом речей, зокрема, широко розрекламована кампанія з пуску цілодобового водопостачання в Умані та газифікація сіл в Уманському районі. Тоді у ЗМІ «прогриміло», що саме завдяки йому проект був реалізований. Насправді ж нардеп просто приписав собі роботу центральної та обласної влади, стверджують ті, хто причетний до безпосереднього планування та виконання робіт. Коментарі збирали наші журналісти.

До газифікації сіл та цілодобового водопостачання в Умані Антон Яценко дуже і дуже опосередковане відношення, адже обидва інфраструктурні проекти були виконані за кошти державного та обласного бюджетів, стверджує перший заступник міського голови Умані Станіслав Марков.

– Над цілодобовою подачею води в Умані міська влада працювала з 2009 року. На розробку та часткову реалізацію проекту пішло понад 8 мільйонів гривень, – констатує перший заступник міського голови міста Умань, екс-начальник КП «Уманьводоканал» Станіслав Марков.

Чиновник наголошує, що безперебійне водопостачання налагоджено завдяки зусиллям державної влади і дуже прикро, що сьогодні у передвиборчих агітаційних промовах деяких кандидатів лунають заяви про те, що саме вони посприяли реалізації проекту.

– Коли ми в 2012 році заявили про готовність забезпечити уманців водою на постійній основі, Антон Яценко пообіцяв покрити додаткові витрати водоканалу, якщо ми запустимо воду достроково. Було укладено договір на суму 700 тис. грн., – розповідає Володимир Марков. – Утім, коли проект реалізувався, було погашено тільки половину цих коштів і наразі установа має борг у сумі близько 400 тисяч, що є місячною зарплатою працівників цього підприємства.

Уманська влада обурена спекуляцією на темі води, а саме – тим, що Яценко дозволяє собі шантаж, мовляв, не оберуть його – вода у квартири знову постачатиметься за графіком.

Як з’ясувалось, пан Яценко має приблизно таке саме відношення і до газифікації уманських сіл. Він стверджує, що був основним спонсором будівництва газогону в село Ладижинка, а також газорозподільної станції, що дасть можливість провести газ ще в 11 сіл району. Однак Департамент капітального будівництва облдержадміністрації має зовсім інші дані.

– Добудувати газопровід-відвід та газорозподільну станцію вдалося за рахунок безповоротних коштів генеральної підрядної організації, – розповів директор Департаменту капітального будівництва Олег Різник. – Таке бажання виявив сам підрядник, оскільки хотів запобігти розкраданню державного майна. Загалом на ці роботи витрачено 11 мільйонів 831 тисячу гривень з державного й місцевого бюджетів, а ще – НАК «Нафтогаз України».

На запитання про те, чи причетний до будівництва цього об’єкту народний депутат України Антон Яценко, Олег Петрович відповів, що у нього такої інформації немає.

Наразі газопровід-відвід та газорозподільну станцію в Ладижинці в експлуатацію не введено. Там тривають пусконалагоджувальні роботи.

До питання газифікації виявили інтерес і правоохоронні органи. Наразі перевіряється факт використання коштів на будівництво газопроводу. Як зазначив начальник відділу УДСБЕЗ УМВС України в Черкаській області Руслан Дяченко, до слідчих дій залучено фахівців державної фінансової інспекції Черкаської області для проведення документальної перевірки.

загрузка...

Автор статті

Галина Березенко

головний редактор сайту

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.