У четвер, 26 березня, у міському будинку культури ім. І.Кулика відбулось громадське обговорення проекту «Програми розвитку позашкільних навчальних закладів у м. Черкаси до 2020 року».
Про це інформує прес-служба мерії.
Нагадаємо, що попередньо анонсувалось проведення саме громадських слухань (а не обговорення) із зазначеної теми, підсумкове рішення та пропозиції яких мали б стати обов’язковими до виконання при затвердженні вищевказаної Програми.





• «Гроші мають ходити за дитиною». Тобто міська влада має фінансувати позашкільне навчання юних черкасців, незалежно від форми власності установи, які його надають;
• У позашкільному навчанні запроваджувати принципи «рівний-рівному». Тобто, залучати у навчальні процеси дітей старшого віку, які мають гарні показники в опануванні зазначеної тематики. Це дасть змогу максимально стерти межу між вихователем та дитиною та полегшити процес навчання;
• Перелік послуг з позашкільного навчання виносити на конкурс, за підсумками якого визначати кращі заклади, на які й виділяти бюджетне фінансування.
Чимало цікавих і доречних пропозицій під час виступів озвучували присутні в залі представники навчальних установ з позашкілля, а також батьки дітей, які їх відвідують. Зокрема, освітяни та батьки нарікали на необхідності встановити єдині часові рамки навчання у школах, яке подекуди може розтягнутись і до п’ятої вечора за рахунок перенесення на більш пізній час перших занять. Таким чином школярі фізично не встигають потрапити на гурткові заняття.
Йшлось і про мізерні зарплати вихователів, і про брак матеріальної бази та належних приміщень для проведення занять з позашкілля, і конкуренцію серед комерційних установ, які «забирають хліб» у бюджетних закладів. Адже ті нерідко мають гірші матеріальні умови для проведення занять, а отже подекуди програють приватним закладам, де позашкільне навчання здійснюється виключно на платній основі.
Разом з тим, педагоги нагадали, що переважна більшість комунальних позашкільних закладів працюють на безкоштовній основі (або, встановлюючи символічну плату), тим самим, надаючи можливість опановувати знання дітям з малозабезпечених родин.
ДЛЯ ДОВІДКИ:
У Черкасах діє 19 позашкільних установ комунальної форми власності, в області – 55.
Усі вони поділяються за напрямками на заклади естетичного виховання, спортивного та гурткової роботи.
Тож освітяни вунісон висловлювались за покращення умов у позашкільних установах комунальної форми власності, виділяючи бюджетне фінансування лише для таких закладів. А також пропонували виключити можливість дотування з бюджету приватників, які і так непогано почуваються, встановлюючи чималі розцінки за свої заняття.
Серед озвученого – присутні висловлювались за необхідність посилення у загальноосвітніх та позашкільних закладах міста національно-патріотичного виховання, яке є запорукою єдності нації та основою міцної держави, що особливо актуально нині в контексті подій на Сході України.
Будьте чемні