Черкащан потроху навчили звертати на штрих-коди товарів у продовольчих супермаркетах, деякі заклади і самі охоче маркують продукти від окупанта окремими позначками. Але з російськими складніше. Часто українці не знають, кому належить те чи інше кафе або мережа одягу, а їх назви можуть взагалі збити з пантелику.
Тому редактори Черкащани LIVE вирішили опублікувати підборку закладів, що й досі функціонують на території України та нашого міста. Джерел звідки брали інформацію багато їх можна буде переглянути трішки пізніше.
Gloria Jeans
Російська компанія, що виробляє доступний джинсовий одяг під марками Gloria Jeans і Gee Jay, була заснована в 1988 році. В Україні марки з’явилися в 2003, спочатку в Одесі. Наразі одяг для Gloria Jeans шиють навіть у нас – є одна фабрика в Донецькій і вісім підприємств в Луганській областях.
O’stin
Магазини O’stin популярні серед офісних працівників. Російська марка одягу належить до російської мережі Спортмастер. Запустили O’stin в 2003 році. Магазинів в Україні багато, так, лише в Києві їх 16.
Спортмастер
Російська компанія, що займається оптовою та роздрібною торгівлею спорттоварами. Має магазини в Росії, Україні, Білорусі та Казахстані. Лідер в Росії і СНД серед спортивних мереж. В Україні мережа функціонує в 14 містах, серед яких не лише міста мільйонники, а й Полтава, Суми, Рівне, Вінниця. У Києві «Спортмастер» представлений 8 магазинами.
Oodji
Цей російський магазин по Україні має кілька різних назв, OGGI – це він же. Доступний яскравий молодіжний одяг сумнівної якості, зате за копійки. Крім Росії, України, Білорусі, Молдови і Казахстану, магазини є в Польщі, Чехії, Словаччині. У столиці цих магазинів 21. Oodji дуже поширений, є у багатьох містах України.
Мобільні оператори
Наразі практично усі мобільні оператори серед іноземного капіталу мають більшу чи меншу частку російського. Зокрема, у групи “МТС”, до якої входить “МТС Україна”, за повідомленням прес-служби мобільного оператора, 51,46% акцій належить російській АФК «Система», інші 48,54% акцій знаходяться у вільному обертанні (на Нью-Йоркській біржі) і належать інвесторам з США, Європи, Азії. Власник українського “Київстара” та операторів УРС і “Голден Телеком”, VimpelCom Ltd, яка володіє 100% російського “Вимпелкома”, має наступних акціонерів: Altimo, керуюча телекомами компанія російської «Альфа-груп», що належить Михаїлу Фрідману (47,85% голосуючих акцій), і норвезька Telenor (42,95%). Навіть “Лайф” не обійшовся без втручання російських коштів – 45% акцій Астеліта (ТМ life:)) належать компанії СКМ Ріната Ахметова, решта 55% – турецькій Turkcell. Але 8,2% Turkcell належать російському бізнесменові Александру Мамуту, ще 4,99% – «Альфа-Груп» Михаїла Фрідмана.
Що стосовно банків то це – Сбербанк, Русский стандарт, ВТБ, Альфа-банк. Всі існують в нашому місті.
Будьте чемні