turchenjak-710x434

Голова  Ради підприємців при Черкаській ОДА,  почесний голова правління ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Олександр Турченяк – про те, як отримати інвестицію початківцю-підприємцю.

 

У світі бізнесу, зазвичай, найтяжче доводиться початківцям. Проте, існують реальні можливості отримати інвестицію навіть для стартапу. У залежності від масштабів  та вимог інвестора, усі джерела фінансування стартапів можна поділити на 7 різновидів.

Краудфандінг – це можливість зібрати кошти за підтримки, представивши свою ідею на одному із краудфандингових сайтів. На таких платформах ідеї підтримують як звичайні користувачі, так і серйозні інвестори, що шукають цікаві проекти.
Наступна можливість – бізнес-інкубатори. Вони корисні для початківців тим, що можуть надавати їм як можливість використання офісу та оргтехніки, так і   послуги консультантів, що допоможуть провести  скласти бізнес-план або розвинути проект до рівня серйозних інвестицій. За послуги деяких бізнес-інкубаторів потрібно просто платити, деякі  надають послуги за власну частку у проекті.

Бізнес-акселератори –  це наступна після бізнес-інкубаторів сходинка, призначена для бізнес-ідей, що пройшли ретельний відбір експертів і є найменш ризиковими. Зазвичай, бізнес-акселератори також претендують на свою частку у майбутньому бізнесі.

Для більш ризикових проектів існують венчурні фонди, що займаються  ризиковими вкладеннями, свідомо йдучи на високий ризик при інвестуванні у проект на його нульовій стадії –  задля потенційного  отримання відсотків.

Для декого ідеально підійдуть платформи онлайн-кредитів –  це майданчики, що дають можливість короткотермінового залучення коштів із альтернативних фондів для розкрутки стартапу.

Існують також бізнес-ангели – це люди, готові підтримати власними коштами стартап – за частку у бізнесі. Перевага – у супроводі таких проектів, входженні у ділове коло інвестора. Знайти бізнес-ангелів можна через тематичні інтернет-платформи.

Вдала можливість знайти інвестора для свого стартапу відкривається  через соцмережі професіоналів – такі як LinkedIn, EFactor, Xing, Plaxo, Startup Nation, Cofoundr або Meetup – де з інвестором можливо познайомитись особисто і викласти свою пропозицію без посередників.

Існує закономірність: щойно  у Ваш  стартап  інвестує кошти авторитетний фонд або людина,  почнуть інвестувати  й  інші. Тому найголовніше – розповідайте про свій проект усім і всюди: що більше людей дізнаються про вашу ідею, то більший шанс швидше перейти до її втілення.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.