Без плоттера нині неможливо уявити серйозне і поважне рекламне агентство, яке займається зовнішньою рекламою, вивісками та оклейкою транспорту. Часто саме з купівлі плоттера починається серйозний бізнес у бажаючих відкрити своє рекламне агентство. Також рішення купити плоттер може означати серйозне розширення рекламного бізнесу.
Фактично – це величезний принтер, який дозволяє друкувати біг-борди, банери, дорожні перетяжки, постери, стікери, наклейки, оформлювати вітрини тощо. Причому йдеться як про чорно-білий друк, так і про повноколірний, із передачею найтонших кольорових нюансів.
При допомозі плоттера друкуються навігаційні стікери та таблички для наклеювання на підлогу у торгових центрах, оформлюються стенди на виставках, а також брендуються маршрутні автобуси і корпоративний транспорт компанії. Плоттер – один із основних інструментів рекламних агенцій, який втілює і переносить геніальний задум дизайнера на величезний аркуш паперу – форматів А0, А1, А2, А3, А4 тощо різної товщини (від 80 г/м², ватманів, напівватманів тощо) або ж вирізає із самоклейної плівки чи плівки для термопереносу необхідне зображення, точно відтворюючи векторне комп’ютерне зображення.
Окрім паперу та самоклейної плівки, плотер також може здійснювати друк на інших видах матеріалів – вініловому армованому полотні (банері) чи магнітному вінілі. Вибір матеріалу залежить від того, якої саме цілі прагнуть досягнути замовник та автори рекламної кампанії.
Також плоттер має можливості не тільки суто рекламного застосування. Надруковані на плоттері фотошпалери можуть кардинально змінити дизайн інтер’єру без застосування наддорогих матеріалів.
Для того, аби грамотно вибрати плоттер, слід знати, що вони поділяються на рулонні, планшетні, барабанні, фрикційні. Тут різниця полягає, передовсім, у способі, в який забезпечується контакт між носієм зображення (папером, плівкою тощо) та пишучим вузлом плоттера.
Планшетні плоттери міцно фіксують аркуш паперу форматів А3 і А2, зображення передається у електростатичний спосіб. Аркуш паперу рухається у двох координатах.
У барабанному плоттері папір або інший носій зображення кріпиться на спеціальному обертовому барабані.
У фрикційному плоттері носій зображення рухають спеціальні ролики. За рахунок цього такі плоттери можуть, при досить невеликих розмірах, «будувати» пристойного розміру зображення.
А ось у рулонному чи роликовому плоттері пишучий вузол (чи креслярська голівка) рухається у одному напрямку, а носій зображення – у іншому. Такі плоттери дозволяють «будувати» величезні зображення на форматах А1 та А0.
Залежно від розміру, плоттер може бути встановлений як на столі, так і потребувати окремого приміщення.
Власне, діляться плоттери не тільки за способом взаємодії носія і пишучого вузла, але й за способом передачі кінцевого зображення.
Векторні плоттери можна хіба що згадати, оскільки вони вже повсюдно зняті з виробництва.
Окрім них, нині споживачам пропонують растрові, струменеві, лазерні, світлодіодні плоттери, а також фотоплоттери, термічні плоттери і мікрофільм-плоттери.
При виборі плоттера важливо враховувати такі характеристики: точність передачі зображення, розмір робочого поля, роздільна здатність (для растрових плоттерів), наявність власної пам’яті, швидкість промальовування, програмне забезпечення, яке використовує пристрій.
Виробляють плоттери компанії Hewlett-Packard, Canon, Epson, Encad, а також KIP, Ricoh, Oce, Xerox тощо.
Запчастини до плоттерів – друкуючі голівки виробляють переважно XAAR, Konica-Minolta і Spectra.
Будьте чемні