
Поради теплоекономії візуалізувала спільнота “Житло“, що у “Фейсбуці”.
Сьогодні існує два типи лічильників на тепло: індивідуальні, які встановлюються в окремих квартирах, і загальнобудинкові. Новобудови зазвичай мають горизонтальну систему опалювання, що дозволяє достатньо легко монтувати пристрої обліку тепла в окремих квартирах. Крім того, від 2005 року усі нові житлові будинки повинні передбачати їх встановлення. «Хрущовки», будинки, яким уже по 40-50 років, споруди з вертикальними системами – зовсім інша справа. Якщо тепло постачається «по стояку», монтаж індивідуального лічильника практично неможливий, на нього навряд чи вдасться отримати дозвіл. В таких спорудах використовуються загальнобудинкові пристрої обліку тепла.
Міфи про лічильники тепла:
«Надто дорого»? Ви маєте можливість обрати або механічний, або ультразвуковий лічильник. Один з них дешевший, інший – дорожчий і витриваліший, адже в ньому відсутні рухомі частини. Окупність приладу напряму залежить від площі помешкання і того, як ви використовуватимете опалення.
Звісно, у маленьких приміщеннях економія буде менш відчутною, тому період окупності може зрости. Проте ви не можете передбачити, наскільки зростатимуть тарифи. Встановлення лічильника сьогодні – можливість зберегти значну суму завтра.
«Надто проблематично»? Процедура встановлення індивідуального лічильника займає орієнтовно 2-3 тижні. Якщо у вас немає часу займатися організаційними питаннями, згадайте про гроші та про теплотрасу, яку обігріваєте.
Будьте чемні