Які методи допоможуть підвищити врожайність однієї із рентабельних культур України, радить експерт аграрного ринку Олександр Мигловець.

– Україна щойно відсіяла повністю ріпак озимий – і посівні площі перевищують минулорічні. Наразі вкрай актуальними є захист його від шкідників та проведення заходів щодо регуляції ростових процесів. Тобто, обробка посівів ріпаку інсектицидами та внесення  морфорегуляторів в періол осінньої вегетації, – констатує Олександр Мигловець. – Контролюючи шкідників за допомогою інсектицидів це дозволить попередити втрати врожаю та покращити перезимівлю. Завдяки ж застосуванню морфорегуляторів (Унікаль) або ретардантів (Берегиня) або їх сумішей, відбувається оптимізований ріст вегетативної частини та розвиток кореневої системи, що в подальшому сприятиме кращій перезимівлі рослин ріпаку озимого. Якими препаратами краще проводити обприскування посівів ріпаку? Я б радив обирати для цього інсектициди, що  мають комплексну дію проти широкого спектру шкідників та ефективно діють за понижених температур. Наприклад, Хлорпірівіт-агро або Антиколорад Макс. Вони забезпечують ефективну і водночас швидку дію на шкідників, мають пролонговану дію, низьку норму витрат, при дотриманні регламентів безпечні  для рослин та споживачів.

У період вегетації для рослин ріпаку вкрай важливим елементом є бор – при його дефіциті рослини відстають у рості та розвитку, проявляється «дуплистість». Для позакореневого підживлення ріпаку найоптимальнішим буде застосування мікродобрива Авангард Р Бор, що добре засвоюється рослинами, впливає на утворення точок росту (меристемних тканин), як стебла й зачаткових квіток, так і кореневої системи, сприяє накопиченню та переміщенню вуглеводнів із листків до кореневої системи, поліпшує ріст і розвиток кореневої системи, подовжує основний та бічні корені. Усі зазначені заходи в осінній період сприятимуть формуванню оптимальних параметрів рослин ріпаку для кращої перезимівлі.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.