Це свято – той день, в який так хочеться виглядати на всі 100%. Кожна жінка прагне сяяти перед своїм обранцем. Прийшов рік Синього Коня, тож і у вбранні, і у макіяжі для вечірок тепер домінують кольори цього відтінку, а у День закоханих – традиційно – червоного. А ще завше модні довгі вії, густе волосся та …впевненість у собі! Портал «Про все» дібрав кілька порад про те, як підготуватися до Дня Святого Валентина.
Побалувати тіло
Шикарно виглядати й у будень, й у свято допоможуть професійні косметологічні процедури. У зимовий період серед черкаських красунь популярні золота та шоколадна терапія. Перша передбачає обгортання тіла золотою водоростю, яка бореться зі старінням шкіри, захищає ДНК її клітин, стимулює метаболізм. Про шоколад годі й говорити. Сам запах лікує та надихає!
Приміром, СПА салон “Райский уголок” у Черкасах пропонує такі програми: 100% Гідродерм, термоактивний і живильний догляд, поверхневий пілінг, мікродермобразію обличчя та рук тощо. Чоловікам там сподобаються косметичні препарати на основі екстрактів берези та дуба. Секрет залоз бджіл , екстракти Омега3,6,9 та норкова олія далеко не весь перелік ефективних складових косметики.
Очищена шкіра – основа бездоганного макіяжу
Квітучий вигляд – це перш за все доглянута шкіра. Зрозуміло, що догляд має бути системним. Розрізняють домашній та професійний. Косметолог Тетяна Яковенко порівнює їх із їжею власного приготування та ресторанною.
Проте, у передсвятковій метушні на себе, красуню, часу може і забракнути. Косметологи радять в такому випадку використовувати експрес-методи, зокрема маски та ампули краси. Проте, доречні лише перевірені засоби. Якщо візажисти обома руками “за” есперименти в мейкапі, то косметологи радять утриматися від ноу-хау індустрії краси безпосередньо перед святом.
– Але і домашній догляд, і професійний слід погоджувати з фахівцем, аби знати про свій тип та особливості шкіри, – додає косметолог СПА салону ”Райский уголок” Тетяна Яковенко. – Гомаж, пілінги, скраби, маски доречні в підготовці до свята.
Для живлення шкіри обличчя згодяться традиційні продукти: мед (якщо немає алергії), лимонний сік (освітлює, тонізує шкіру, звужує пори), яєчний жовток (потужний атиоксидант), зелень, сир, морква, ягоди, висівки…
– Перед нанесеннням макіяжу можна зробити легку маску, нині дуже багато в продажу одноразових, – розповідає візажист компанії “Мірра” Тетяна Балякіна. – Якщо вирішили скористатися домашнім провіантом, пропоную таку маску: жовток, пів чайної ложки соди, пів столової ложки сметани, вітамін А в капсулі збити й нанести на чисту шкіру на 10-15 хвилин. Така процедура дозволить позбутися камедонів. Обережно, бо вона дещо підсушує шкіру, але це можна виправити нанесенням зволожуючого крему.
Аби відновити шкіру після стресів, недосипання та інших факторів, косметолог Тетяна Яковенко пропонує скористатися ампулами миттєвої краси. Коштують вони до 60 грн. Однієї капсули може вистачити на кілька застосувань. Унікальність їх в тому, що капсули доповнюють як салонний, так і домашній догляд. Курсове застосування цього засобу триває 28 днів.
Гарний макіяж – це стійкий макіяж
– Макіяж буде бездоганним та триматиметься довго, якщо третину вмісту такої ампули нанести на шкіру перед мейкапом. Решту порівну додати до базового крему та тонального, – радить вона.
Отже, коли на обличчя наносять основу для макіяжу, слід відкоригувати його за допомогою хайлайтера, який наноситься на виступаючі частини обличчя – контур губ, скули та спинку носа. Також коректором варто висвітлити повіки та шкіру під очима.
– Замість спеціального коректора для цього можна використати суміш світлого тонального крему зі звичайним зволожуючим, – радить візажист. – Пудрити після цього не обов’язково, адже можуть стати помітними зморшки та інші нерівності шкіри.
Такий улюблений і популярний нині ВВ-крем зробить макіяж більш стійким. Він – наступний етап у макіяжі. Крем дуже легкий. Пудру після нього слід використовувати лише дотиками.
– Під час нанесення тіней важливо добре їх розтушувати. Зрозуміло, що те, наскільки довго і ефектно вони триматимуться, залежить від їх якості, – зазначає Тетяна Балякіна. – Світлі тіні накладаємо в куточку ока та під бровою, більш темні – ближче до зовнішнього куточка ока. Меж нанесення тіней не повинно бути видно, колір має переходити дуже обережно, тоді навіть яскравий макіяж виглядатиме акуратно і не вульгарно.
Нафарбуватися краще за годину до того, як постанете у всі красі перед коханим. Тоді макіяж триматиметься довше, а обличя виглядатиме свіжим.
Щодо міфу про те, що на очищену шкіру наносити макіяж небезпечно, бо “заб’ються” пори, то косметологи пояснюють: така вірогідність існує під час використання неякісної косметики.
Золота середина на обличчі
Експерти застерігають: виразними мають бути лише очі чи губи. Виняток – якщо жінка виступатиме перед великою кількістю людей чи працюватиме на камеру.
Отож, серед помад у сезоні 2013-2014 років лідирує матова з бархатистою структурою яскравого червоного та рожевого кольорів, а також глибокого вишневого. Серед тіней – сріблясто-чорні та золотисто-коричневі відтінки.
Цього сезону актуальна синя туш для вій. Та вона найкраще підкреслює зелені та карі очі. Блакитнооким використовувати її не бажано. Для макіяжу святкового вечора також доречні стрази, які кріплять на медичний клей. Щоправда, зловживати гламуром не слід. Блискітки покликані лише доповнити образ, додати сяйва.
– Можна намалювати сріблястим або золотистим олівцем карнавальну маску чи її елемент, сердечко на обличчі. Для цього олівець слід добре наточити. Малюнок можна довершити невеликою кількістю стразів. Тона повинні поєднуватися з макіяжем, – розповідає Тетяна Балякіна. – Аби вразити своїм розкішним виглядом, можна реалізовувати будь-які божевільні ідеї, ніколи не треба боятися шукати свій новий образ, але пам’ятати про межі дозволеного.
Детокс до та після
Як і в організмі, так і в шкірі накопичується чимало речовин, які слід виводити, особливо після свят почасти з переїданням та перевтомою. Для відновленян рівноваги експерти спа-догляду пропонують програми з детоксу. Вони передбачають використання інфрачервоної камери, масаж, скабування та застосування грязьових масок на все тіло. Триває таке блаженство упродовж 2,5 годин. Вартість комплексної фізіотерапевтичної процедури сягає більше 600 грн.
– Ці програми стають популярними дедалі більше, їх можна використовувати разово та систематично, -додає масажист СПА салону Аркадій Кравець.
Dream forever
Для багатьох жінок День закоханих стає точкою відліку до серйозних стосунків чи заміжжя. Тим, хто відчуває, що у свято може отримати пропозицію руки й серця, важливо замислитися над тим, що саме хочете мати в майбутньому. Головне – точно визначитися з бажаннями та не переставати мріяти.
– Мріяти дуже важливо. Навіть якщо вам здається, що таке бажання нездійсненне, не відмовляйтеся від нього, – закликає кандидат психологічних наук, член Українського союзу психотерапевтів Парходько Ганна. – Життя знайде можливість реалізувати його, можливо, в іншій формі. Важко, коли людина не має мрій або нічого не бажає, знецінює свої можливості.
Важливо формулювати бажання в позитивній формі. Говорити про омріяне в теперішньому часі, так, ніби воно вже здійснилося. Варто знайти предмет, який буде асоціюватися з мрією й нагадувати про неї.
– На все свій час. Завжди тримайте мрію в думках, не критикуйте, а тільки підтримуйте себе на шляху до свого бажання, – додає Ганна Парходько.
До сказаного можна хіба-що додати міркування косметолога Тетяни Яковенко: “Незважаючи на вік чи косметику, найкрасивіша та жінка, яка достатньо спить та кохає”.
Хай щастить у коханні!
Марія МАЛИНОВСЬКА
Будьте чемні