5bf8d21884a303ebaee6eb75f4d09bbb

Як достойно відсвяткувати 80-річчя з дня народження Василя Симоненка? Про це міркували під час наради, яку 22 жовтня скликала голова обласної ради Валентина Коваленко, – інформує прес-служба обласної ради.

Ювілей видатного українського поета, який жив і працював на Черкащині, відзначатимемо 8 січня 2015 року. Було запропоновано низку ідей, як вшанувати пам’ять видатного земляка.

Передусім, учасники обговорення зійшлися на думці, що відзначати 80-річчя поета необхідно не помпезно, без офіціозу, але творчо та оригінально. Виходячи із цієї концепції, потрібно організувати цікаві і масові заходи, щоб популяризувати постать Василя Симоненка і його поезію.

Зокрема, до ювілею поета планується створити біографічну театральну виставу, у якій би він постав у незвичному ракурсі. За цю справу пообіцяли взятися у обласному музично-драматичному театрі імені Т.Шевченка.

Говорили учасники наради і про необхідність з нагоди ювілею присвоїти одній з вулиць Черкас ім’я Василя Симоненка. Вулиця, яка вже існує у Черкасах, надто коротка – на ній усього кілька будинків. Серед вулиць для перейменування пропонувалися такі: Леніна, Фрунзе, Котовського, або будь-яка інша з радянською назвою. Остаточний варіант, який буде визначений, має затвердити міська рада.

Також, на думку учасників засідання, необхідно впорядкувати меморіальну дошку Василю Симоненку, розміщену на будівлі газети «Черкаський край».

Присутній на нараді начальник управління містобудування і архітектури облдержадміністрації Василь Дмитренко доповів, що робота у цьому напрямку ведеться, і запевнив, що до ювілею поета на будівлі буде висіти нова, професійно зроблена бронзова меморіальна табличка.

Голова обласної ради запропонувала видати невеличку збірку поезій Симоненка, які відображають сьогодення України. Також пропонувалося видати окремим виданням казки Василя Симоненка і оновлену книгу спогадів про поета.

Серед інших заходів, які запропонували провести в рамках відзначення 80-річчя Симоненка: створення симоненківського блогу, де будуть зібрані усі відомості про поета; розміщення зовнішньої реклами із цитатами творів Василя Симоненка; реконструкція музейної кімнати «Робочий кабінет В.Симоненка»; проведення тематичних уроків і екскурсій для учнів та студентів тощо.

Більш детальною розробкою заходів буде займатися організаційний комітет. Його засідання планують проводити регулярно, щоб встигнути підготуватися належним чином до ювілею поета.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.