Можна дуже багато розповідати про те, що українська наука в загоні і нікому не потрібна. А можна просто спробувати зробити хоч щось, щоби застосувати здобуті розробки на практиці. Ну просто для цього корону жертовності і «безсрібництва» треба зняти. Не всім вдається. Бо виходиш за її «зону комфорту», а там: оп, і треба розуміти, що в світі діється, чи можеш ти спродукувати ідею, яка настільки усім сподобається, що зацікавить людей і зможе зібрати гроші на краудфандингу, та ще й інвесторів привабить.
Ми спробували, у нас вийшло. Ми – це декілька випускників технічного вузу, які вирішили, що зможуть зробити невелику революцію у виробництві електричних приладів для побуту. Почали ми із специфічного приладу – такої собі «радіоняні» для тварин. Розробили декілька варіантів – щоби і для котів, і для хом’яків, і для пташок. І ось тут виявили, що при тестуванні наша радіоняня інколи просто глохне і не віддає ані сигналу, ані зображення. Або віддає його погано. Ну, наші бабусі б точно списали на дію магнітного поля Землі і таке інше. Ми ж вирішили, що нас підвів наш аналізатор спектру, і вирішили, що час придбати новий і відповідно, зрозуміти, що глушить прилад.
Ось аналізатор спектру нам довелося вибирати ретельно, але ми таки вибрали новий цифровий аналізатор спектру від компанії “Інкотел Систем” в Києві. Хоча дуже переживали, щоб усе було нормально. Дуже приємно, що у компанії Інкотел Систем працюють такі само прогресивні і цілеспрямовані молоді люди, як ми, які зуміли створити і таку потужну компанію, і так чудово налагодити процес продажу настільки специфічного і високоточного обладнання через Інтернет. Та ще й, як ми довідались, один із засновників компанії має кандидатську дисертацію, яку можна подивитись по ссилці тут.
Із придбанням від Інкотел Систем робота пішла значно веселіше – адже ми придбали стаціонарний аналізатор для лабораторії та портативний осцилограф, який важить усього 2,5 кг, з ємкісним тачскріном і підключенням до ноутбуку через USB-порт, і змогли відтестувати прилад так би мовити «у полі», тобто у всіх знайомих в домашніх умовах. Виявилось, що нашу «радіоняню» часом «глушать» Wi-Fi адаптери певних моделей ноутбуків. А також, як не дивно, старі FM-радіоприймачі. Ретельно допрацювали цей момент.
У ході роботи несподівано з’ясували, що є, виявляється, український винахідник, який запатентував власний аналізатор спектру у ортогональному базисі – подивитися документацію можна ось тут. Зараз думаємо над тим, як запустити його в серію.
І ось – вже завтра ми виходимо на Kickstarter. І багато в чому, завдячуючи Інкотел Систем.
Микола Микуленко
Будьте чемні