м

Початок цієї доволі стислої виборчої кампанії міського голови для черкасців обернувся нав’язуванням думки, що доля мерського крісла вже вирішена. Тому й, мимоволі впроваджується ідея, що особливо напружуватися вже і не треба (може й на вибори не ходити), – вважає доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Віталій Масненко, інформує Vechirka.net.

– Вказані сентеції посилено продукує екс-мер Сергій Одарич. Так, посилаючись на результати опитувань стверджується, що його рейтинг у тричі перевищує найближчих конкурентів. На соціології та інших піар-технологіях зупинимося трохи далі, а тут зауважимо таке. Усунення Одарича з посади міського голови справді було нелегітимним і порушувало елементарні права містян. Більше того, ця дія була частиною загальної кампанії узурпації влади, яку здійснював в Україні клан Януковича. Активна частина нашої громадськості протестувала проти такого свавілля (у тому числі й автор цих рядків). Однак тодішній наш протест не варто розглядати як одностайне схвалення діяльності Одарича як міського голови. Справді, у його діях було багато позитивного, але й чимало сумнівного. Його діяльність як менеджера і господарника заслуговує на окрему розмову, з врахуванням думки фахових експертів.

Тут же хотілося звернути увагу громади на разючу політичну непослідовність цього кандидата на посаду міського очільника. Зараз, він, користуючись нинішньою кон’юнктурою, намагається будь-що приєднатися до лідера президентського гонки, посилено нахвалюючи всі чесноти Петра Порошенка.

Проте варто нагадати, що не так давно, у кінці червня минулого року, Одарич бачив переможцем президентських виборів лише Януковича. Про це промовисто свідчить його інтерв’ю в «Газеті по-українськи» (27 червня 2013 р.). У якому, зокрема містяться такі «актуальні» як на сьогодні заяви: «Президент Янукович запропонував досить правильну концепцію реформування місцевого самоврядування. … Я не бачу реальних суперників Януковичу. Думаю, його переоберуть»

Отже виникає цілком закономірне питання: як можна довіряти такому політику, який готовий «лягати» під будь-яку владу? Чи для міського голови не потрібна послідовність в обстоюванні своєї позиції? Вирішувати виборцям.

І наостанок щодо рейтингів. Виявляється, що і тут не все так однозначно. Оприлюднені Одаричем опитування були проведенні місяць, або півмісяця тому. Причому серед кандидатів фігурували особи, які не збираються балотуватися у мери. Зокрема, найближчим його конкурентом називалася пані Жуковська. Цілком зрозуміло, що вона не буде йти у міські голови. Отже, при оприлюдненні таких рейтингів, застосовувалася пряма маніпуляція громадською думкою.

Проведені ж нами найсвіжіші опитування (29-30 березня) показують дещо іншу картину, далеку від «безхмарних» перспектив, змальованих Одаричем. Насправді, він зараз посідає першу сходинку популярності черкасців. Але це не означає, що немає жодної іншої альтернативи колишньому меру. Рейтинг Сергія Одарича зараз трохи більше 23%. Найближчий (і поки єдиний) його конкурент Микола Булатецький має стартові показники понад 18%. Всі інші претенденти набирають менше, ніж 5%. Це при тому, що понад 26% черкасців ще не визначилися із своїм вибором. Тут виборцям і є про що подумати. Особливо з врахуванням потреб активного соціального захисту перед свавіллям будь-якої влади.

Цікаво, що опора Одарича, Партія вільних демократів втратила популярність серед черкаських виборців. Її нинішній рейтинг не перевищує 1,6%. Натомість, зберегли свої позиції ВО «Батьківщина», УДАР. Прохідний показник має і ВО «Свобода» – 6%. Навіть, цілком віртуальна «Солідарність» Порошенка здобула 5,6% симпатій черкасців. Серед нових політичних гравців популярності набуває Правий сектор – 4,2%. Отже більшість у новій міській раді ймовірно буде належати висуванцям саме цих політичних сил. Тому й варто вирішувати долю міста комплексно: зважати на те, з яким мером знайде порозуміння новий депутатський корпус.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.