Цього сезону у Черкасах гостро постало питання гарячої води.
Частина будинків досі залишається без гарячої води — гідравлічні випробування з літа поступово переходять на осінь. Інша частина “щасливчиків”, які все ж мають гарячу воду, її недоотимують у температурному вимірі. Що робити, коли замість гарячої води з крану тече тільки тепла вода, кореспондент сайту новин “Вікка” у постачальника.
“Що це за знущання? При нормі температури гарячої води 50-55 градусів у нас, на Героїв Дніпра, 5, ледь за 33! І зацю воду платити як за гарячу?! За новими тарифами! Терпіти таке знущаня споживачі не повинні”, — нарікає у Facebook екс-депутат Черкаської міської ради Наталія Коваленко.
Окрему тему, присвячену питанню гарячої води, створили черкасці і на місцевому форумі. Тут здебільшого нарікають на відсутність гарячої води, проте є й скарги на недостатньо прогріту воду. Так, зокрема мешканець кооперативного будинку, що на Митниці, зі своєю проблемою вже навіть і до постачальника звертався.
“Вода подається не вище 40 градусів. Причому вночі температура вище, а протягом дня – знижується. А може й бути так: вода 48-50 градусів, а через годину-дві – вже 40. Таке враження. наче щось сталося із рецеркуляційним насосом у бойлерній. Я не дуже в цьому розбираюсь. Походи в ТЕЦ нічого не дали. Там кажуть,що водудають за нормами, а бойлерна не їх. Голова кооперативу (жінка) теж розводить руками. Каже, що нічого не може зробити”, — йдеться у дописі.
Виконавчий директор ПАТ “Хімволокно” (Черкаська ТЕЦ) Олег Долина посилається на Постанову Кабміну “Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення і разі їх ненадання або надання не у повному обсязі, зниження якості”. Зокрема, у ній чітко прописано, що температура гарячої води повиння бути не менше 50 градусів.
Якщо ж якість наданий послуг не відповідає вказаній нормі, споживач має право на перерахунок, тобто оплачуватиме послугу частково. Так, якщотемпература води знижується до 45-49 градусів, оплата послуги зменшується на 10% за весь період, коли було зафіксовано відхилення. Якщо вода погрівається від 40 до 44 градусів, то за неї можна платити за тарифом холодної води.
Проте, щоб зробити перерахунок, відповідний акт має скласти інспектор, попередньо зафіксувавши відхилення.
“Для перерахунку мають бути підстави. Такою підставою є акт. Наш інспектор приходить до споживача та фіксує якість теплоносія. В акті ставить свій підпис наш представник, представник споживача, а також, представник балансоутримувача будинку. У цьому разі проводиться відшкодування”, — зазначає Олег Долина.
Порядок перевірки кількісних та/або якісних показників надання послуг теж визначається Постановою Кабіну. Так, у разі неналежного надання або ненадання послуг виконавцем споживач повідомляє про це виконавця в усній формі за допомогою телефонного зв’язку або у письмовій формі за адресами, що зазначені у договорі. У повідомленні зазначається прізвще, ім’я та по-батькові, точна адреса споживача, а також найменування виду неналежно або ненаданої послуги.
Повідомлення споживача, незалежно від форми подання (усна чи письмова), обов’язково реєструється представником виконавця у журналі реєстрації заявок споживачів. Представник виконавця зобов’язаний повідомити споживачеві відомості про особу, яка прийняла повідомлення (ПІБ), реєстраційний номер повідомлення та час його прийняття.
Будьте чемні