Щойно заходить мова про тарифи ЖКГ, як раптом починають говорити про субсидії. Особливо часто люди скаржаться на підвищення вартості послуг і мізерну пенсію. Більшість із них і гадки не має, чи можуть вони отримувати субсидію і як правильно її оформити.
Про це повідомляє кореспондент Муніципального інформаційного агентства “Черкаси”.
Згідно із постановою Кабінету Міністрів України, отримувати субсидії можуть громадяни, які проживають у житлових приміщеннях як державного, так і громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках. Субсидію можуть отримувати громадяни України, які досягли 18-річного віку, та у яких сплата за комунальні послуги перевищує 20% середньомісячного сукупного доходу.
Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і обсягом обов’язкового відсотка платежу. Цей показник залежить від загальної площі житлового приміщення. В окремих випадках рішення про призначення субсидій приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, і призначається на основі їхнього сукупного доходу.
Проте не кожна родина може претендувати на отримання грошових відшкодувань. Наприклад, якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни, які не працювали і не навчалися та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, родина не отримає субсидії.
Окрім цього, якщо власник квартири володіє більш, як одним приміщенням або двома і більше транспортними засобами, або ж напередодні купив земельну ділянку, будівельні матеріали чи інші товари довгострокового вжитку, заплатив за навчання, будівництво чи ремонт квартири і ця сума значно перевищує його прожитковий мінімум — йому субсидію не призначать.
— У Черкасах субсидіями користуються 6030 сімей. Нарахування відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», — говорить заступник начальника відділу соціальної допомоги управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики Лариса Шарига.
Нині багато хто має власний незаконний бізнес, який підприємці не зазначають у жодних деклараціях, щоб не сплачувати податки. Так само громадяни здають у найм житлові приміщення, отримують доходи від утримання худоби, птиці, інших тварин. Працівникам відповідних служб інколи важко викрити «тіньовий» дохід жителів будинків. Виходить, що такі недобросовісні підприємці дурять державу, приховуючи додаткові джерела для існування і претендуючи при цьому на субсидію.
Для того, щоб отримати субсидію, необхідно оформити чималу кількість паперів, що також ускладнює процес і потребує подальшого вдосконалення.
Насамперед, особа повинна пред’явити паспорт, довідку про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні. У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.
— Отримую субсидію вже 3 роки поспіль, допомога незначна, але хоч якась. Дуже складний порядок оформлення документів, таке відчуття, що в наших державних структурах усе робиться тільки для того, щоб людина чи сім’я не змогла отримати субсидію, — говорить мешканка будинку по вулиці Героїв Дніпра Валентина Мирончук.
Рішення про призначення субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
Вікторія ПОЖАР, МІА “Черкаси”
Будьте чемні