
Прибирати черкаські автошляхи від снігу цієї зими будуть не лише за допомогою нової техніки (один новий солерозкидач замінює 6-8 старих машин), але й за новою технологією (відмови від піщано-соляної суміші і перехід лише на сіль на всіх вулицях).
Про це розповів представник фірми, яка виграла тендер на прибирання доріг, Андрій Бортник.
– У цьому році, відповідно до умов тендерної документації, спробуємо замінити вимоги до очистки доріг від снігу в зимовий період. Нами закуплено 2 солерозкидача іноземного виробництва, які будуть в місті до 15 листопада. Ми повністю змінюємо технологію очистки міста від снігу. Ми відмовляємося від піщано-соляної суміші на всіх вулицях, окрім спусків, підйомів та участків шляхів з нахилом більше 6%. Таким чином, ми зекономимо кошти міського бюджету. І в наступному році будемо менше витрачати коштів на очистку прибордюрки від піску, – зазначив пан Бортник.
За його словами, нова технологія, з точки зору екології, є кращою для міста, оскільки використовується така ж сама кількість солі, як і при соляно-піщаній суміші, проте пісок не використовується, завдяки чому місто не стає брудним.
Він наголосив, що як і торік, у цьому році вони будуть використовувати на дорогах шлак.
– Шлак будуть використовувати на тих вулицях, де мала швидкість руху. На шляхах, де інтенсивність автомобілей більше 100 машин по одній полосі, сіль і піщано-соляна суміш не працюють. У такому випадку ми, відповідно до регламенту, будемо здійснювати механізовану очистку шляху від снігу і обробляти його шлаком, що буде запобігати ковзанню, – розповів Андрій Бортник.
Також він зазначив, що у неділю відлітає до Санкт-Петербургу, оскільки підприємство має контракт з російською компанією на поставку ще трьох солерозкидачів виробництва Швеції.
– Ми хочемо на них подивитися, і якщо буде все нормально, якщо не буде зривів із платежами Держказначейства, то до кінця року приїдуть ще три солерозкидачі і, таким чином, ми повністю зможемо забезпечити місто технікою в зимовий період , – повідомив представник фірми-переможця тендеру.
– Такі солерозкидачі по різним оцінкам замінюють 6,8 автомобілів, які працювали раніше, – додав до відповіді в.о. міського голови Віктор Білоусов.
скиньте, пожалуйста, сертификат и санитарный допуск на использование шлака на дорогах города. И желательно приведите примеры использования шлака в других городах Украины. Или это только мы такие умные?