Відкриття вуличної фотодокументальної виставки «Українська Друга Світова», організованої Українським інститутом національної пам’яті, відбулався 23 жовтня на Соборній площі Черкас. Історик, один із авторів виставки Василь Павлов провів усім бажаючим екскурсію по виставці. Виставка вже побувала в Києві, Львові та Одесі. Діятиме експозиція до початку листопада.
Екскурсовод розповів про значні моменти в історії другої світової, наголосив на маловідомих моментах: людських жертвах, за разунок яких форсувалося Дніпро, підриві греблі ДніпроГЕСу, через який вода забрала життя близько 100 тисяч людей та про висвітлення українського прагнення до незалежності в європейських газетах.
– Ви можете побачити перше крупне оточення наших військ на території України в Уманській ямі. А ось тут представлена інформація про окупаційний режим німців, які спочатку по доброму намагалися ставитися до українців, сподіваючись перетягнути їх на свій бік, а потім, коли зрозуміли, що це не вдасться, перейшли до тотального терору, – розповів екскурсовод.
Організатори наголошують – виставка частина роботи, яка ведеться Українським Інститутом пам’яті.
– Виставка створена в честь 75-річчя 2-ї світової війни, можливо ми експонуємо цю виставку в краєзнавчі музеї. Нині ми створюємо відеозаписи спогадів учасників Майдану, наступного року виходить книга спогадів майданівців. Плануємо виставки на тему спротиву геноциду та причин голодомору, – розповіла Зоя Бойченко, співробітник Інституту пам’яті.
Будьте чемні