Українські абітурієнти на сьогоднішній день мають вибір: вступати до вітчизняних або до європейських університетів. Значна кількість молоді уже обрала закордонні, у тому числі й польські ВНЗ, адже вартість навчання тут доволі демократична, а якість освіти – дуже висока. До того ж, випускники після закінчення такого університету отримують європейський диплом, з яким можуть влаштуватися у будь-яку українську або міжнародну компанію. Зараз університети Польщі для українців пропонують найвигідніші ціни на навчання, за детальнішою інформацією ви можете звернутися до фахівців Проекту Освіта без кордонів. Спеціалісти цього проекту також зможуть відповісти на будь-які питання щодо вступу, допомогти подати документи у обраний польський вуз.

Ми ж зупинимось на таких питаннях:

  • обрання університету;
  • визначення спеціальності;
  • особливості вступу до університетів Польщі;
  • витрати на навчання, харчування та проживання студентів.

Всі ці питання дуже важливі, адже родинна повинна знати, які витрати на неї чекають у майбутньому. Проте не потрібно забувати, що під час навчання студенти можуть підробляти, а після закінчення університету буде змога отримувати зарплату європейського рівня.

Особливості обрання ВНЗ та вступу

Перш за все, потрібно визначитися зі спеціальністю. І вже відштовхуватися від неї, обираючи університет. Адже є профільні навчальні заклади, освіта у яких є більш якісною та забезпечить найвищий рівень знань, а також практичної підготовки.

Наступний етап – це вже безпосередньо вибір університету Польщі. Щоб вибір був легшим, рекомендуємо звернути увагу на рейтинг ВНЗ Польщі під назвою «Perspektywy» – це найбільш вдалий та об’єктивний рейтинг, який складається щороку. Хто лідирує в рейтингу? Варшавський університет, Ягеллонський університет у Кракові, Варшавська політехніка. Що ж стосується приватних закладів освіти, то серед лідерів – Академія Леона Козмінського, Вища Школа Суспільної Психології у Варшаві та Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. Отже, саме у Варшаві знаходяться найбільш престижні польські навчальні заклади.

Також під час обрання навчального закладу варто звертати увагу: чи є при ньому гуртожитки і чи можна там оселитися? Якщо гуртожитки є, то зазвичай місця для іноземних студентів вистачає, і з поселенням не виникає проблем. Проте якщо державних гуртожитків немає, то потрібно шукати, де поселитися: це може бути приватний гуртожиток або ж квартира. Орендувати квартиру буде у 2-3 рази дорожче.

Вступ. Що потрібно для успішного вступу? Перш за все, вчасно та у повному обсязі подати усі необхідні документи. Більшість навчальних закладів не вимагають здавати вступних екзаменів, прийом відбувається на основі поданих документів – атестату про середню освіту та інших стандартних документів. Обов’язково потрібно підтвердити рівень знання польської мови за допомогою міжнародного сертифікату. Тому варто заздалегідь подбати про здачу мовного іспиту.

Витрати на навчання + проживання + харчування

На навчання у приватних університетах йде від 700 євро за рік, у державних – в середньому, від 1 тис. євро і більше, ціна буде залежати від спеціальності. Проживання у гуртожитку та харчування буде коштувати приблизно 300 євро на місяць. У літні місяці студенти часто підробляють, тому впродовж літа можна заробити собі на кишенькові витрати, це великий плюс.

загрузка...

Автор статті

Вчасно Служба новин

редактор стрічки новин

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.