Викладач Черкаського державного технологічного університету, доцент кафедри історії України і суспільних дисциплін, кандидат історичних наук Євген Стрижак організував своїх студентів, колег та друзів через соцмережі на здачу крові. Говорить, що не тільки на честь Дня донора, який святкували напередодні, але й для того, аби популяризувати саме донорство і допомогти бійцям АТО на Сході. Зголосилися стати донорами 25 осіб. Водночас депутат облради Світлана Трофімова оголосила у місті тиждень донорства.
– Хочу стати прикладом для студентства. І, можливо, трохи поетензійно прозвучить – духовним лідером, – говорить Євген. – Бо відчуваю, що стільки років незалежності національна самосвідомість тільки починає формуватися. І осердям такого формування є молодь. Ініціатива та потенціал у молоді присутні, проте необхідні люди, які можуть і мають спрямувати цю енергію у правильне русло. Серед студентів багато хто прагне робити добрі справи, вони готові брати участь у різноманітних благодійних акціях. Ось однією з таких справ може стати донорство. Причому саме благодійне і усвідомлене донорство. Тим більше, що на Сході триває війна і кров постійно потрібна пораненим бійцям. Проте не варто прив’язувати такий душевний порив тільки до Дня донора. Адже кров або препарати крові потрібні постійно – у якийсь момент саме ваша кров може когось врятувати. А окремий день чи окрема акція – це саме той знак оклику, який має привернути увагу до потреби.
Частина студентів, які зголосилися здати кров, прийдуть на станцію переливання крові завтра, 16 червня. Бо сьогодні маю державні іспити. Кров можна здавати з 8:00 до 13:00.
– Мене надихає те, що, можливо, моя кров врятує життя дорослому чи дитині, дасть шанс жити, творити, радіти життю. На жаль, суспільство останнім часом стало неймовірно байдужим: ми не помічаємо сусідів, знайомих, друзів, не спілкуємося, не робимо добро. Але потрібно продовжувати робити хоча би найменші добрі справи, аби здолати стіну байдужості, – говорить заступник директора – керівник Центру VIP-обслуговування індивідуальних клієнтів, кандидат економічних наук Олена Колодич.
– Я, як жінка, не могла не долучитися до цієї акції, адже за сумною статистикою, в Україні щороку близько сотні жінок гинуть від ускладнень при пологах через брак донорської крові. І хотіла би більшу кількість людей долучити до цієї благодійної акції, адже саме завдяки аналогічним акціям можна поповнити банк крові в Україні. Бо препаратами крові Україна забезпечена лише на 25%, – зауважує кандидат філологічних наук, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Черкаського державного технологічного університетуАнна Чепурда.
Будьте чемні