Соціальні контракти між кандидатами у народні депутати по мажоритарних округах та виборцями мають бути тристоронніми – із залученням третьою стороною обласної влади.
Про це повідомив журналістам 27 серпня голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб.
– Це дає громаді механізм відповідальності кандидата, особливо у цій системі виборів, змішаній, – сказав губернатор.
Він наголосив, що є питання як загальнодержавного рівня, так і обласного та територіального, які необхідно вирішувати законодавцям.
Представникам Черкаської області у Верховній Раді губернатор пред’явив претензію, що не допомогли під час затримок фінансування будівництва обласного медичного діагностичного центру.
– А ось коли тепер будуть мажоритарники, які будуть представляти конкретні громади, і міста Черкаси, й інших районів, тоді будуть відповідальні особи. А коли у них будуть ще підписані соціальні контракти, де третьою стороною буде включене керівництво обласної влади, то нехай тоді приїдуть і прозвітують, якщо щось не виконується. Тому я вважаю це дуже ефективним механізмом співпраці громади із депутатами, – заявив губернатор.
За його словами, кандидат у депутати Верховної Ради від Партії регіонів по виборчому округу №196, депутат Черкаської обласної ради Геннадій Бобов вже почав підписувати соціальні контракти із територіальними громадами округу, де балотується.
Тулуб також повідомив, що Бобов був одним із ініціаторів укладання соціальних контрактів, а минулого року запровадив укладання соціальних контрактів між сільгоспвиробниками та сільськими радами на будівництво та реконструкцію соціальних об’єктів.
Також за словами губернатора, місцеві осередки Партії регіонів ініціюють укладення соціальних контрактів з кандидатами у депутати по мажоритарних округах.
Раніше про укладення соціальних контрактів заявив і кандидат у депутати Верховної Ради по виборчому округу №197 від Партії регіонів Віктор Корж.
Будьте чемні