SAMSUNG CSC

Справжня людина-легенда, відважний герой партизанського руху, учасник Великої Вітчизняної війни Яков Євдокимович Надточій сьогодні відзначає 90-річний ювілей, – інформує прес-служба мерії.

Міська влада Черкас привітала поважною ювіляра цінними подарунками, квітами.

Яков Євдокимович Надточій – шанована в Черкасах людина, якого поважають і цінують його земляки.

Хоча, як сам розповідає, зараз його могло і не бути. Оскільки під час війни тричі розстрілювали військові противника. Вперше – тоді йому ледь виповнилось 16 років, наступні рази впритул наблизився до смерті під час війни, де зазнав серйозних поранень та втратив руку. Але Господь таки зберіг Якову Євдокимовичу життя, подарувавши довгі роки.

Яков Надточій пройшов Велику Вітчизняну війну, обороняючи наш край від ворога. Після перемоги радянських військ допомагав відбудовувати рідний край та здобував, так би мовити, «мирний» фах. По закінченню Смілянського технікуму харчової промисловості за направленням працював у латвійському місті Любава. Там же закінчив Республіканську партійну школу. Після чого за сімейними обставинами у 1954 році повернувся до Черкас.

З того часу і донині Яков Євдокимович живе у нашому місті. Довгі роки працював в апараті облдержадміністрації, створив Черкаську районну Спілку організації ветеранів. Має гарну родину. На жаль, дружина Якова Євдокимовича не дожила до цих днів, але його серце і душу зігріває турбота люблячої доньки Тетяни, двох онуків і двох правнуків.

Примітно, що і дотепер славетний ювіляр веде активне громадське життя, є членом Ради міської організації ветеранів, постійно виступає з лекціями серед молоді, прищеплюючи патріотичне виховання та любов до рідної землі юним черкасцям.

У розмові щодо нинішньої ситуації в Україні Яков Євдокимович з гіркотою в серці говорить, що під час Великої Вітчизняної війни йому довелось відвойовувати у ворога Іловайськ, Волноваху, Старобешеве та інші міста на Сході Україні. А не минуло й 70 років, як все повторюється знову.

Але Яков Євдокимович вірить у перемогу наший військ і бажає Україні єдності та миру.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.