Які категорії пільговиків матимуть право на безоплатний проїзд за приміськими, міжміськими та внутрішньообласними маршрутами та які суми виділятимуть на це з місцевих бюджетів відтепер вирішуватимуть в районах та містах обласного значення. Про це сьогодні йшлося на нараді з вирішення проблем пільгового перевезення.
Про це повідомляє прес-служба ОДА.
Компенсація пільгових перевезень впродовж останніх років здійснювалася за рахунок субвенцій з державного бюджету на місця. Торік на пільгове перевезення окремих категорій з державних коштів передбачалося 46 млн грн. Однак, зважаючи на постійне недофінансування, Черкащина ще має 7,8 млн грн минулорічної кредиторської заборгованості у сфері усіх транспортних перевезень, з яких 5 мільйонів гривень – з автотранспортних перевезень. Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало висловив сподівання, що держава виділить кошти, щоб погасити цю кредиторську заборгованість
Забезпечення права громадян на пільгове перевезення та вирішення питання відшкодування перевізникам держава цьогоріч поклала на місцеве самоврядування. Деякі райони вже розпочали фінансування транспортної галузі на місцях. Так, у Ватутіному виділили 18,8 тис грн. на пільгові перевезення, Каневі – 283,2 тис грн., Смілі – 1,5 тис грн., Монастирищенському районі – 500 тис грн., Смілянському – 900 тис грн., Тальнівському – 406 тис грн., Уманському – 1 млн 30,8 тис грн., Чигиринському – 100 тис грн., Шполянському – 300 тис грн. та ін. Загалом від 9 районів області надійшло 5,3 млн грн. на відшкодування пільгових перевезень. Цих коштів має вистачити в середньому на декілька місяців, аби забезпечити пільгове перевезення. Найближчим часом питання фінансування вирішать у Золотоніському, Драбівському, Городищенському та Корсунь-Шевченківському районах.
За словами заступника голови облдержадміністрації Юрія Саса, зараз перевізникам необхідно розпочати активну роботу з районними радами, особливо з місцевими депутатами щодо виділення коштів з місцевих бюджетів. У свою чергу обласна влада має знайти формулу, за якою райони будуть відшкодовувати пільгові перевезення.
– В умовах, які склалися, галузь має вижити. Тому що транспортні комунікації – це та важлива частина, без якої не можливий той процес децентралізації, який ми оголосили, – говорить Юрій Сас. – Питання забезпечення права на безоплатний проїзд АТОвців навіть не обговорюється, ми всі це розуміємо. Найближчим часом буде підписаний Меморандум, згідно з яким учасників АТО, дітей-сиріт, інвалідів І групи та ліквідаторів аварії на ЧАЕС І категорії мають забезпечити пільговим перевезенням у кожному районі Черкащини.
Будьте чемні