Сьогодні у зв’язку з Міжнародним днем бармена у прес-центрі Черкаської ОДА відбулася прес-конференція, на якій обговорили проблеми тютюнопаління в різних закладах міста, та шкоду, яку тютюновий дим заподіює працівникам цих закладів.
Учасники прес-конференції стверджують, що введення мараторію на проведення перевірок призвело до відновлення політики куріння в кафе, барах та ресторанах, а це сильно шкодить здоров‘ю барменів, які у цьому випадку є пасивними курцями.
“Боротьбу проти тютюнопаління розпочали профспілки стюардес і барменів, – розповідає один з організаторів заходу, активіст Сергій Слинько, – але якщо стюардеси свою боротьбу виграли, і в літаках тепер не курять, то бармени досі страждають від диму”.
На захист барменів став і один із гостей заходу, член міськвиконкому і виконавчий директор благодійної фундації “Паритет” Сергій Гончар. Він стверджує, ще не так давно Черкаси були одними із лідерів у боротьби із тютюнопалінням, але останнім часом почали здавати позиції. На його думку, причина погіршення ситуації – мараторій, яким скористались виробники тютюну і адміністрації закладів.
“Черкаси завжди були хедлайнером антитютюнового руху, а останнім часом почали здавати позиції”, – переконує Сергій Гончар.
Ще один гість, головний лікар Київського Центру здоров’я, Отто Стойка ще раз нагадав присутнім про шкоду куріння, яке, за статистикою, кожного року забирає життя майже ста тисяч українців. При чому 10 % з них є пасивними курцями. Саме до такої групи лікар зарахував і барменів, які, на думку учасників прес-конференції, стають заручниками своєї професії і страждають від шкідливого диму.

У відповідь на питання журналістів про те, наскільки доцільною є прес-конференція на тему куріння в нічних закладах міста в дні, коли йде війна, учасники заходу заявили, що від тютюнового диму в Україні гине більше людей, ніж від військових дій:
“Тютюнопаління – це завжди актуальна тема. Якщо за час війни загинуло 5 тисяч українців, то за ці ж місяці від куріння померло 100 тисяч”, – наголосив Сергій Гончар.
Читайте також: Основні події та персони війни за незалежність (інфографіка)
Присутні на заході бармени активно приєдналися до висвітлення проблеми, заявивши, що тютюновий дим заважає їм… зробити правильний коктель! Також працівники закладів побідкались, що дим негативно впливає на смакові рецептори відвідувачі закладів, які просто не можуть отримати максимум задоволення від прийому їжі.
Цікаво зазначити, що статистики про те, скільки відсотків барменів палять самі, ніхто з присутніх не навів. Тож доволі таки важко сказати, чи насправді бармени в ситуації, яку обговорювали, є саме пасивними курцями.
Додамо, що закон про повну заборону куріння в громадських місцях набрав чинності з 16 грудня 2012 року.
Будьте чемні