Із настанням тепла в місті частішають випадки шахрайства, – попереджають в міліції. Так, лише з початку 2013 року в місті зафіксовано 63 випадки шахрайства. В Умані вже цьогоріч шахраї «знімали порчу», «допомагали» з працевлаштування за кордоном, підкидали гаманці. Були зафіксовані й випадки інтернет-шахрайств.
Про це інформує “Умань.Інфо“.
Родич у «біді»
Останнім часом однією з найпоширеніших є така схема шахрайства: телефонує незнайома людина (переважно увечері) й повідомляє: «З вашим родичем сталася біда, щоб йому допомогти, потрібно перевести певну суму грошей на телефонний номер, чи на банківський рахунок. Були зафіксовані випадки виманювання грошей уявними правоохоронцями. Зазвичай, шахраї телефонують і кажуть, що близького родича затримали правоохоронці, і щоб «вирішити» питання потрібно перерахувати гроші. У нас уже є 8 повідомлень щодо таких випадків шахрайства. І у двох з них люди перерахували шахраям значні суми коштів. Так в одному випадку це було 32 тис. грн., в іншому – 19 тис.грн, – розповідають правоохоронці і попереджають: – Не варто вірити в такі повідомлення. Почувши подібну інформацію головне – не панікувати, а зателефонувати 102.
Працевлаштування за кордоном
– Так, уманці почали звертатися до правоохоронців із заявами про те, що їх ошукала людина, яка обіцяла працевлаштувати закордоном, зокрема, в Данії. Проте взявши гроші та документи «роботодавець» зникав». Нині в Уманському міськвідділі міліції вже є 23 заяви від мешканців міста та району, а сума коштів, втрачених потерпілими, становить понад 50 тисяч доларів, – розповідає помічник начальника відділу по взаємодії з громадськістю та ЗМІ уманського міського відділу міліції Людмила Поліщук. – Про допомогу у працевлаштуванні люди дізнавалися із оголошень. При зустрічі, чоловік обіцяв вирішити всі проблеми з працевлаштуванням, показував свої документи та розповідав про фірму, на яку працює. Після цього люди приносили йому кошти та відповідні документи.
Час минав, а чоловік все «відтягував» строки від’їзду людей на обіцяну роботу. А згодом шахрай взагалі переставав відповідати на телефонні дзвінки бажаючих працевлаштуватися.
– Нині чоловік затриманий. Його було притягнуто до відповідальності за скоєння подібних діянь. Він відсидів за злочин три роки в місцях позбавлення волі. Нині слідчим відділом Уманського МВ УМВС відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство), що карається обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, – кажуть у міліції.
Традиційне зняття порчі
Під таку «схему» найчастіше потрапляють дівчата або діти.
– За невелику суму (спочатку!) зловмисники обіцяють зняти порчу з родичів, близьких або вилікувати смертельні хвороби. А в результаті така «допомога» закінчується тим, що потерпілі віддають шахраям всі кошти, дорогоцінні прикраси. Так, в Умані від таких методів «допомоги» постраждало дві дівчини, – розповідає Людмила Поліщук.
Інтернет-шахрайство
Також у міліції застерігають: почастішали випадки інтернет-шахрайства. Останнім часом дуже модно стало купувати товари через Інтернет. Адже їх там можна знайти подешевше, до того ж навіть не виходячи з дому.
– Зафіксовано випадок, коли уманчанин планував придбати мобільний телефон через інтернет. Переказав гроші, а бажаний товар не отримав, – коментують в міліції. – Тому купуючи через Інтернет будьте обережними, надавайте перевагу тим магазинам, що гарно зарекомендували себе.
Підкидні «гаманці»
Поблизу Умані на автостраді «Київ-Одеса», «Стрий-Кіровград-Знамянка» та на міському автовокзалі зафіксовані шахрайства з гаманцями. Схема такого шахрайства проста: людині підкидають пустий гаманець. А після того, як вона його підіймає, підходять незнайомці і «вимагають» грошей, які нібито були в «загубленому» гаманці.
Будьте чемні