В Умані працівники міжрайонної організації мисливців і рибалок створили справжній рай для фазанів. Там вже 5-й рік поспіль вирощують птахів, а потім – відпускають їх на волю. Усе це мисливці роблять власним коштом, повідомляє “5-й канал”.

Вилуплюються маленькі фазанчики смугастими – таким є їхній природний захист від хижаків.

Маленьких смугастиків, яким лише кілька днів, працівники жартома називають ясельною групою. А ще ненароджених їхніх побратимів – тримають в інкубаторі. За ними догляд – особливий.

– Ми їх тут кожен день дивимося, перевертаємо разів зо два на день вручну, добавляємо водички і дивимося за температурою, – говорить Алла Соболь, працівниця підприємства.

Фазанів годують живою рибою, свіжими овочами та фруктами. Доглядальниці зізнаються: ці птахи – дуже перебірливі у спілкуванні.

– Вони якісь надзвичайні, я їх ніколи не бачила, поки сюди не пришла. Якщо перший раз людина приходить, то вони дуже нервують, літають, пригають, скачуть, щось таке, навіть і б`ють, а тоді вже пару раз до них я вже прихожу рано, кормлю, вони вже знають, що я прийшла, – розповідає Надія Матвєєва, доглядальниця фазанів.

Виростити дорослого фазана з яйця коштує 40-50 гривень, кажуть мисливці. Грошей на добру справу не шкодують, бо впевнені – справжній мисливець повинен не рушницю в руках тримати, а природі допомагати.

– Склалося враження, що мисливці завжди тільки полюють, стріляють, вбивають, але це абсолютно не так, бо головна діяльність мисливців – це вирощування, розмноження диких тварин та птахів та однозначно відтворення запасів цих же тварин, – наголошує Юрій Мулько, голова Уманської міськрайонної організації мисливців і рибалок.

Щороку уманські захисники природи вирощують та випускають на волю від чотирьохсот до 1000 птахів. Тримісячних фазанів спочатку селять у спеціальні вольєри, а за місяць випускають на волю. Цьогоріч уманські мисливці вже випустили 250 фазанів і планують випустити ще 100.

Окрім фазанів, уманські мисливці вирощують і диких кабанів. Кажуть, що хочуть зберегти місцеві ліси такими, якими вони були ще за часів Радянського Союзу.

Євгенія Підлісевич, Юрій Підлісевич, Умань, “5 канал”.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.