2

Комплексний законопроект щодо захисту тварин, спільно із зоозахисниками та екологами,  розробив Комітет ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Як повідомив народний депутат, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду вказаного парламентського комітету Павло Дзюблик,  законопроект під номером № 6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» зареєстровано у Верховній Раді 21 червня 2017 року.

– Нашою метою було розробити комплексний законопроект, який би вирішував ті питання, не вирішені на сьогодні в нинішньому законодавстві. При підготовці проекту ми враховували пропозиції, що надходили від зоозахисних організацій, в нас відбулося не одне засідання. У результаті, ми зареєстрували законопроект, який по максимуму врахував всі пропозиції, – зазначив Павло Дзюблик.

Як зазначив голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВРУ з питань екологічної політики Іван Рибак, законопроект по суті є «реакцією на страусину позицію» сучасного українського суспільства ,яке закриває очі на те, що відбувається сьогодні у сфері поводження з тваринами.

– Ми спостерігаємо останнім часом сплеск насильства серед дітей, молоді по відношенню один до одного. І жахливі факти знущання над тваринами є частиною  ставлення людей одне до одного в нашому суспільстві, – переконаний Іван Рибак. – У законопроекті запроваджено такі терміни як каліцтво тварин, тілесні ушкодження, нанесення їм травм. Цим документом забороняється використання малих тварин на мисливських випробувальних станціях, як мішені у стрільбі або у змаганнях зі стрільби. Законодавчо також передбачаються умови використання та утримання тварин в сільському господарстві. Забороняється при дресируванні тварин використовувати електрошок, вогонь, гострі предмети, голодування, нанесення ударів тощо.

Іван Рибак зазначив, що законопроект не забороняє утримання тварин у цирках та  звіринцях, але регламентує умови їх тримання там згідно норм європейського законодавства. Більш того, законопроектом надаються повноваження обласним радам затверджувати перелік видів тварин, які підлягають особливій охороні, чого на сьогодні в українському законодавстві немає. Проект закону передбачає також введення кримінального покарання за вбивство тварини.

– За жорстоке поводження з твариною, що призвело до її каліцтва, за публічні заклики здійснення таких речей, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами передбачається позбавлення волі на термін від 2 до 3-х років. Також підвищено існуючі штрафи, – наголосив Іван Рибак.

Узагальнюючи, він сказав, що метою прийняття Закону є імплементація положень міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони фауни та флори. Завданнями є охорона тварин та рослин, які охороняються міжнародними договорами.

Відтак, прийняття такого закону буде сприяти приведенню українського законодавства у відповідність до міжнародних договорів з охорони фауни, флори, посиленню боротьби з жорстоким поводженням з тваринами та браконьєрством.

Авторами законопроекту є 10 депутатів, які працювали над документом більше 4-х місяців. На сьогодні проект закону проходить погодження в профільних комітетах парламенту.

 

З проектом закону можна ознайомитись за посиланням:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62062

 

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.