3046

Механізм запровадження соціальних нормативів для надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг обговорили учасники семінару, що відбувся 23 вересня в Департаменті соціального захисту населення, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Заступник директора Департаменту Олег Шимчук наголосив, що норми субсидій тривалий час не переглядалися, тому зараз, у час підвищення тарифів, зміни, які вносяться Урядовою постановою від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», уможливлять впровадження системи економічно і соціально обґрунтованих нормативів споживання цих послуг для населення задля вдосконалення порядку надання пільг та субсидій.

Постанова набуває чинності 1 жовтня.

– З початку цього року за призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг звернулося більше 27 тисяч сімей, призначено – 25 558 сім’ям, або 94,3 % (в Україні цей показник – 93,5%). Середній розмір призначених субсидій на 1 вересня 2014 року становив 131,7 грн. на одну сім’ю, – повідомив представникам районів Олег Шимчук.

У свою чергу, заступник начальника управління соціальних виплат та документообігу Алла Нечипоренко поінформувала присутніх про зміни в соціальних нормах житла та соціальних нормативах користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій.

– Соціальна норма житла для надання пільг не змінилася: 21 кв. м площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, а для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб, на опалення житла в разі використання газу – 42 кв. м площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено в розмірі 13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м на одну особу.

Також хочу звернути вашу увагу, що Постановою визначені єдині для всієї України соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів. До цього норми на зазначені послуги для надання пільг і субсидій встановлювалися органами місцевого самоврядування, – повідомила Алла Михайлівна.

Також вона наголосила на необхідності інформування населення про всі зміни до порядку надання субсидій та пільг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Окрім того, спеціалісти Департаменту відзначили, що у зв’язку із заходами щодо економії газу норми, за якими надаватимуться пільги та субсидії на споживання природного газу зменшені. У той же час норми споживання електроенергії збільшені.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.