Триває учбовий процес в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС Черкаської області. Після навчань, які пройшли на нафтобазі, та стадіоні в полі зору опинилась центральна районна лікарня в селі Червона Слобода, Черкаського району, де 7 серпня пройшли показові тактико-спеціальні навчання, повідомляє Управління ДСНС у Черкаській області.
Якщо нафтобаза, де зберігається велика кількість пально-мастильних матеріалів у випадку виникнення надзвичайної ситуації несе у собі загрозу перш за все для рятувальників, то об’єкти з масовим перебуванням людей і особливо лікарні при виникненні пожежі чи іншої надзвичайної ситуації у першу чергу загрожують людям багато з яких із зрозумілих причин будуть обмежені у своїх можливостях.
Не випадково, що навчання були сплановані саме так, щоб за рахунок мобільності та оперативності відпрацювати різноманітні схеми бойового розгортання, аби максимально швидко вступити у контакт із джерелом загорання, не допустити поширення вогню і провести безпечну евакуацію хворих та обслуговуючого персоналу.
Як завжди велике значення відводилось, як перевірці дій адміністрації та тренуванню обслуговуючого персоналу з ліквідації можливої пожежі, так і практичному відпрацюванню взаємодії різних служб та дій керівного складу цивільного захисту на випадок нештатної ситуації у лікувальному закладі.
За легендою навчань, через технічну несправність електроприладу в реанімаційному відділенні стався вибух із послідуючим горінням та поширенням вогню на четвертий поверх. Не контрольований розвиток пожежі ускладнив обстановку, внаслідок чого виникла загроза розповсюдження вогню також на сусідні приміщення та вище розташовані поверхи.
Вибух на початкові стадії пожежі істотно ускладнив дії пожежно-рятувальних підрозділів, що прибули на місце події, адже пожежа швидко поширилася на площу близько 98 кв. м., до того ж задимлення піднялось не лише на четвертий, а й на п’ятий та шостий поверхи лікарні.
В умовах дефіцити часу керівній ланці підрозділів цивільного захисту довелось не лише аналізувати отриману інформацію а й приймати рішення щодо управління наявними силами цивільного захисту. Оперативний штаб, до складу якого увійшов керівний склад цивільного захисту та органи управління виконавчої влади району, забезпечив оперативне реагування керівної ланки та контроль за діяльністю спеціалізованих служб і силами цивільного захисту, які у відповідності до поставлених завдань демонстрували свої професійні можливості в умовах ліквідації наслідків надзвичайної події, а також проведенні аварійно-відновлювальних та інших невідкладних робіт.
Присутній на навчаннях голова райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв висловив задоволення щодо проведення таких пожежно-тактичних навчань та зазначив що на захисті об’єктів Черкаського району діють висококваліфіковані служби цивільного захисту, які можуть на належному рівні швидко та якісно ліквідовувати надзвичайні ситуації такого характеру. Сьогоднішні навчання продемонстрували готовність рятувальних служб до оперативної ліквідації аварії та евакуації людей у безпечні місця підкреслив очільник РДА.
Велику увагу під час проведення тренування було приділено спільним діям рятувальників, адміністрації об’єкту та обслуговуючого персоналу, з проведення евакуації хворих з відділень закладу.
– «На жаль, пожежі та інші надзвичайні ситуації виникають незалежно від нашого бажання, єдине що ми можемо їм протиставити, це оперативність, впевненість, рішучість, злагодженість та професіоналізм під час реагування. Тому такі тренування для нас мають велике значення адже ми можемо в умовах наближених до реальних в черговий раз попрацювати над підвищенням рівня підготовки, як кожного з рятувальників, так і підрозділів загалом», – підкреслив керівник навчань, тимчасово виконувач обов’язків начальника Управління ДСНС у Черкаській області Сергій Озеран.
Будьте чемні