
Минулого тижня у російському місті Тула відбувся Міжнародний зліт волонтерів, присвячений обміну досвідом та плануванню міжнародного благодійного проекту «Фестиваль вуличних театрів».
Нагадаємо, що у травні цього року за ініціативи відомої уманської театралки, координатора студентської соціально-психологічної служби УДПУ Ольги Підгорної в Умані впереше проведуть Фестиваль вуличних театрів. Нині організатори вже обговорюють програму та сценарій заходу і обіцяють мешканцям міста видовищне театральне шоу.
– Погодьтесь, нашому місту не вистачає такого яскравого карнавалу, адже це цікаво та яскраво. Ціль такого театрального фестивалю – привернути увагу уманчан та гостей міста до соціальних проблем нашого рагіону та країни в цілому. Адже у такий спосіб це зробити простіше: увагу людей привертають такі карнавальні заходи, – каже Ольга. – Уманський фестиваль буде одноденним, оскільки це перший наш досвід. Проте надалі, можливо, він буде кількаденним, взагалі у наших планах зробити Фестиваль вуличних театрів щорічним. До речі, минулого року в столиці проходив подібний фестиваль під назвою “Вся справа у капелюсі”. Власне на ньому я і познайомилась із українськими та російськими театралами, які й організовують подібні заходи.
Саме тому, аби поспілкуватися про особливості підготовки до таких фестів з Умані до Тули поїхала ціла студентська делегація. До складу якої від України входили волонтери студентської соціально-психологічної служби Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Ольга Підгорна, координатор служби, Сергій Войтенко, Олена Ківачук, Леся Сокальська, Юлія Веліжинська, які не лише взяли участь у зльоті, але й провели публічний виступ-презентацію для представників соціальних служб та студентів навчальних закладів Росії.
Три дні тривала цікава і напружена робота. Адже за час зльоту уманські волонтери познайомилась з представниками Муніципального тульського театру російської драми «Ермітаж», котрі активно займаються театрально-волонтерською діяльністю. Режисер театру Марина Мазанова ділилась з волонтерами досвідом та давала цінні поради щодо організації благодійних вуличних акцій та фестивалів. Також відбулось обговорення питання організації вуличного фестивалю театрів у м. Умань у рамках Міжнародного Каравану.
– Міжнародний караван театрів – благодійна проект, у рамках якого професійні та непрофесійні театри беруть участь у карнавальній ході, що рухається з одного міста в інше. Ціль – донести до людей болючі соціальні проблеми. Карнавал, зазвичай охоплює досить великий перелік міст. Міжнародний караван цьогоріч побуває у містах Росії, України та Білорусії. Наші волонтери теж планують долучитися до участі у ньому.
Будьте чемні