Вже цієї весни лісники уманського лісового господарства висадять більше 100 гектарів молодого лісу, пише “Умань.Інфо“.
Про це розповів головний лісничий Державного підприємства «Уманське лісове господарство» Анатолій Гусак.
– Цієї весни ми плануємо засадити дубами та соснами близько 120 гектарів лісничих угідь Уманщини. 79 гектарів це зруби минулого року, а 20 – біополяни, галявини, непродуктивні землі сільськогосподарського призначення, що раніше використовувалися як пасовища. Також ще засадимо деревами близько 20 гектарів території , де не прижилися минулорічні насадження та нині тривають лісозаготівельні роботи, – розповідає Анатолій Юрійович.
Працівники „Уманського лісового господарства” підготовку до оновлення лісів цієї весни розпочали ще з минулого року.У результатіцьогоріч лісники планують, що 44,6 гектарів лісів збагатиться посівами дубу, а близько 10 гектарів посівами сосен.
– Оновлення лісових насаджень проводиться у різний спосіб, – говорить головний лісничий. – На Тальнівщині та Маньківщині, де немало диких кабанів висадку робимо сіянцями. Адже ці тварини люблять ласувати жолудями, тому насаджувати дерева потрібно невеликими деревцями-сіянцями (прим. автора дерево-сіянець – невеличке деревце, що починає ріст із насіння, і ще жодного разу не пересаджувалося). А от в Уманському, Синицькому,Собківському, Юрківському, та Монастирищенському районах лісового господарства, посадку будемо проводити способом засівання, що є більш природнім для дуба.
На 1 гектар землі іде до 50 кг жолудів. А це приблизно відповідає 5000 дубів.
– Ще з минулого року 6 тон жолудя фахівці заклали у стратифікацію (процес стратифікації, прискорює появу сходів, жолуді зберігають у піску при 2-5 ° С до посіву). Окрім того, вирощено 50 тисяч дубочків-сіянців. Це навіть трохи більше тієї потреби, яку ми маємо для засадження запланованих територій. Але з урахування напрацьованого досвіду, весь цей посадковий матеріал згодиться, адже деякі дерева не приживаються, інші – просто хворіють або всихають. Тому інколи доводиться для підтримки здорового лісу замінювати і дерева і сажанці, що гинуть на нові.
А от сосна не типова порода для нашого регіону, тому „Уманське лісове господарство” для збагачення соснового лісу, що поруч села Велика Севастянівка вже замовило посадковий матеріал.
– Плануємо спочатку провести суцільно-санітарні та вибіркові вирубки. Хочемо оновити близько 10 гектарів лісу. До речі, на 1 гектар іде орієнтовно 7000 сосен, – зазначив фахівець.
Будьте чемні