list

 

Під шумок справедливих реформ уряд Яценюка вирішило загнати більше 5 мільйонів українців в ощадкаси і позбавити елементарних фінансових зручностей.

Після багаторічного занепаду відомий нескінченними чергами та іншими “принадами” постсовкового сервісу Ощадбанк вирішив нарешті використовувати своє єдина перевага – адміністративний ресурс. Складно сказати, яким боком Ощаду вдалося впровадити своїх лобістів в революційний уряд Яценюка, принаймні серед тих, що стояли на Майдані ТОПи наших держбанків, ретельно підібрані особисто Януковичем, помічені не були.

Але спокуса прибрати з рукам мільярдні фінансові потоки виявилася не чужа і полум’яним революціонерам. Причому настільки не чужа, що особисто прем’єр Яценюк зробив те, чого так боялися всі роки відкрито робити його “папереднікі” – затвердити урядовий документ, який зобов’язує в терміновому порядку перевести зарплати всіх бюджетників – військових, силовиків, вчителів, лікарів, комунальників і ще пару мільйонів робочих держпідприємств в підконтрольні прем’єру держбанки.

За даними “Економічної правди “, прем’єр уряду Арсеній Яценюк допомагає главі правління Ощадбанку Андрію Пишному” загнати “на обслуговування в його установи і підприємства, частка держави в капіталі яких перевищує 50%, а це майже всі шахти, електростанції і заводи. Протокол засідання урядового комітету з соціально-економічних питань з підписом Яценюка, дає пряме доручення Мінфіну, МЕРТ і НБУ забезпечити переведення в Ощадбанк зарплат співробітників всіх держпідприємств і організацій, а це близько 5 мільйонів чоловік по Україні.

При цьому Ощадбанку не вперше застосовувати адмінресурс для вирішення бізнес-завдань. Кілька років тому він домігся рішення уряду про переведення до себе на обслуговування підприємств “Енергоринку”. До слова, цьому процесу допомагав тоді ще міністр економіки Яценюк. Раніше банк вже засвітився в скандалі з переманюванням клієнтів інших банків в зоні АТО.

Як писала “ЕП”, є телефонограма першого заступника Донецького міського голови Костянтина Савінова комунальним управлінням та держпідприємствам, яка рекомендує перейти на обслуговування в Ощадбанк.

Лобіювання інтересів банку, крім давнього дружнього зв’язку між Яценюком і Пишним, має і ще одну причину. За результатами недавнього стрес-тесту Ощадбанку необхідна істотна докапіталізація. Тобто, фактично, без масового і головне, примусового залучення в “Ощадбанк” пасивів, тобто зарплат бюджетників, ощадний банк може просто опинитися в сумному фінансовому стані.

А поки держбанк балансує на грані стійкості, керівники всіх рівнів державної влади отримують ось такі “листи щастя”, в яких чиновникам настійно рекомендують забезпечити переведення всіх бюджетників в “стислі терміни”. П’ять мільйонів українців ризикують поповнити ряди пенсіонерів – завсідників ощадкас, при цьому ніхто навіть не питає їх бажання повернутися в банки зразка 90-х років минулого століття.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.