Група молодих українських юристів за сприяння і безпосередньої участі Національної школи суддів, прагнучи до прозорого і глибокого обговорення податкових проблем, створила якісно новий мережевий майданчик для спілкування фахівців із оподаткування – TaxLink.ua. Обговорення на ресурсі відбуваються у форматі «crowd science» і проект має кінцевою метою розроблення чіткого і зрозумілого податкового законодавства. А доки доводиться мати справу із заплутаним і суперечливим, користувачі нової, але вже дуже популярної і затребуваної платформи податкових знань можуть скористатися усіма її перевагами. Зокрема, можливістю задавати актуальні питання. Наприклад, за яких умов вони мають право на податковий кредит. Фахівці TaxLink також вже підготували роз’яснення, як відбуватиметься сплата податку на прибуток 2016. Адже до Податкового кодексу були внесені чергові зміни відповідно до Закону № 3688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», які почали діяти з 1 січня 2016 року. Так само керівники підприємств та бухгалтери можуть з’ясувати для себе нюанси, якщо їх турбує податок на прибуток підприємств 2016.
Платформа податкових знань TaxLink передбачає існування як безкоштовної версії із доступом до актуальних новин, роз’яснень, бази судових рішень, так і платної версії, де передбачені індивідуальні консультації.
Заплутаність та неоднозначність податкового законодавства України є притчею во язицех та головним болем підприємців, бухгалтерів і юристів. Прийняття Податкового кодексу, яке, нагадаємо, супроводжувалося «Податковим майданом», не тільки не спростило ситуацію для підприємців та бухобліку, а й подекуди її заплутало та погіршило. Оскільки навіть після прийняття Податкового кодексу у країні діють 135 різноманітних податків і зборів, що відверто душить її економіку. Подекуди сам кодекс суперечить Конституції та низці інших законодавчих актів. Не дивно, що у підприємців та бухобліку постійно виникають запитання з приводу застосування тих чи інших положень кодексу. І запитання виникали і будуть виникати навіть попри роз’яснення та вебінари, які проводить сама податкова, нині – Державна фіскальна служба України. Оскільки, як би там не було, але податківці трактували і трактуватимуть закон на свою користь. До речі, інколи податківці просто своїми діями призводять до шокового стану як підприємців, так і бухгалтерів – згадаймо тільки нещодавню історію із втратою 3 терабайтів даних із серверів ДФС через неналежні умови її зберігання. Звісно, згодом ДФС спростувала інформацію про безповоротну втрату даних і відзвітувалась про відновлення та усунення збоїв у роботі інформаційної системи «Управління документами», але, насправді, ніхто не може гарантувати, що ситуація не повториться.
Будьте чемні