11293_300x0

Прокуратура області провела перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері збереження мережі закладів для дітей на території регіону. Як результат  – засвідчили істотні порушення вимог законодавства у зазначеній сфері, зокрема, поширеними є випадки незаконного відчуження майна закладів для дітей, невжиття посадовими особами органів влади достатніх заходів до збереження їх мережі, своєчасного погашення заборгованості по орендній платі, – повідомдяє прес-служба прокуратури.

У ході перевірки стану збереження закладів культури в адміністративних межах Чорнобаївської селищної ради, Крутьківської, Васютинської та Іркліївської сільських рад виявлено будинки культури, які досі не передані до комунальної власності як об’єкти соціальної сфери.

Як наслідок, через відсутність належного фінансування заклади культури не ремонтуються, перебувають в занедбаному стані, юридичних підстав для витрати бюджетних коштів на їх утримання місцеві ради не мають.

З метою усунення виявлених порушень прокурором Чорнобаївського району внесені подання на адресу голів вказаних місцевих рад, які на даний час розглянуті та задоволені.

Лише за принципової позиції прокуратури області в поточному році ухвалою Вищого адміністративного суду України скасовано незаконне рішення Смілянської міської ради про припинення діяльності 3 профільних позашкільних навчально-виховних закладів.

Прокурором Христинівського району в ході перевірки додержання вимог законодавства щодо збереження мережі закладів для дітей та їх майна виявлено факт незаконної передачі об’єкта соціальної сфери у приватну власність.

З метою усунення порушень направлено позовну заяву про визнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування, скасування свідоцтва про право власності та визнання права власності приміщення дошкільного навчального закладу за Розсішською сільською радою.

Крім того, за реагуванням Золотоніського міжрайонного прокурора у власність територіальних громад протягом поточного року повернуто майно навчальних закладів на загальну суму понад 2,5 млн. грн.

 

Довідково: протягом поточного у вказаній сфері внесено 17 документів прокурорського реагування, заявлено 8 позовів, з яких 4 розглянуто та задоволено. Рішення судів виконані на загальну суму 2,5 млн грн.

 

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.