У Смілянському районі минулого року на водних об’єктах загинуло 9 осіб, із них двоє дітей. Тонкий лід забрав життя 1 людини. Цьогоріч у воді потонуло 6 осіб, серед них одна дитина. Одну людину вдалось врятувати, повідомляє управління ДСНС у Черкаській області.
Тож, щоб попередити нові трагічні випадки співробітники смілянської рятувальної служби постійно проводять профілактичні рейди, бесіди з рибалками, роздають листівки де викладені поради, які допоможуть уникнути «льодяної купелі» або ж допомогти рибалці, що провалився під лід.
– Річка Тясмин дуже зарибнена, тож це приваблює рибалок. Навіть у будні дні десятки людей вирушають на кригу, щоб випробувати власну «рибацьку вдачу», що ж до вихідних – то кількість бажаючих посидіти з вудкою налічує сотні, – коментує провідний інспектор Смілянського РВ Управління ДСНС у Черкаській області Ірини Лисенко. – Рибалки не завжди дотримуються заходів безпеки, дехто виходить на лід у стані алкогольного сп’яніння, що робить їх ще більш вразливими.
Варто врахувати і той факт, що на початку зими лід є дуже нестійким. Нічні заморозки змінюються денними відлигами, усе це призводить до крихкості льоду та збільшує шанси на виникнення надзвичайних подій.
Рятувальники сподіваються, що профілактичні заходи матимуть вплив на ситуацію та дадуть позитивний результат у питаннях попередження надзвичайних ситуацій на водних об’єктах і їм все-таки вдасться переконати рибалок не ризикувати власним життям заради улову.
Будьте чемні