49fce1d2c632c39e12de5d0333a470a5

Луганчанин ( з міркувань безпеки – не називаємо його ім’я, тому буду називати його «Луганчанин») , який перебував деякий час разом із Валерієм Макеєвим у одній камері у Ровеньках, розповів родині деякі деталі про побутові умови перебування Валерія у полоні. Звістку від батька повідомив син Валерія Макєєва Володимир.

Валерій Макеєв разом з харківським журналістом Романом Черемським перебувають у полоні вже 74 дні, 49 з яких вони перебували в Ровеньках ( про саме цей період і розповів «Луганчанин»).

Місце перебування – це «камера» не більше 30 кв.м в якій перебувало понад 20 чоловік.

Валерій та Роман з особливим статусом: «политические». Всі інші – це місцеві мешканці, та … «ополченці», які здійснили певні порушення. З них 30% «тимчасових в’язнів» – з «досвідом перебування» у в’язниці.

«Так довго» як Валерій та Роман – в камері ніхто не перебуває: в середньому «затримані» перебувають від доби до 10-15 діб. Затримують, здебільшого, за порушення комендантського часу, п’янки, побутові сварки та т.п. Валерію та Роману заборонено виходити з камери. Тільки раз в день , зранку – в туалет. Щодо побутових умов, то відомо, що камера було з віконцем без скла. Підлога – бетон. Щось на підлогу давали простелити.

Проте – Валерій ніколи не скаржився на побут… Навіть підтримував інших… На звичайному шматку фанери розмалювали олівцем «дошку для гри в шахи», розфарбували папірці , та у «вільні хвилини» грали в шашки… Як каже «луганчанин» – Валерій був беззаперечним авторитетом як в шашках так і взагалі …

Відомо, що на 49-й перебування в Ровеньках Валерія та Романа перевели у Луганськ. Також відомо, що Валерій у полоні переніс інфаркт та деякий час був у лікарні…

Перемовини, щодо звільнення Валерія Макеєва, тривають.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.