
У мережі чергове збурення емоцій. Батько 4-річної Настусі, хворої на ДЦП, Семен Лисенко в Facebook опублікував пост – відкритий лист про проблеми своєї родини щодо отримання лікування на локоматі в обласній дитячій лікарні. Чоловік просить розтлумачити, чому його донечка чекала три тижні на лікування в стаціонарі, проте лише сьогодні стало відомо, що заняття на диво-тренажері до реабілітації не входять.
Чоловік просить адміністрацію закладу розібратися, чому його доньці відмовлено в такому виді медичної допомоги. Адже в чотирирічої Настусі правобічний геміпарез. Батьки записали дівчинку на відновне лікування ще 27 квітня.
– Медична сестра записала мою доньку та рекомендувала 20 травня з’явитися з довідкою про епідоточення та направленням для подальшого оформлення в стаціонар. Жодної іншої інформації щодо запису на локомат, ЛФК тощо мені ніким не було надано. Прошу надати нормативний акт (наказ чи інший документ), відповідно до якого необхідно записуватися до стаціонару, – пише Семен Лисенко у відкритому листі керівництву лікарні.
Зокрема, він скаржиться на дії завідувачки відділенням відновного лікування. За його словами, заступник головного лікаря на претензії батьків дитини повідомив, що на локомат черга.
– Але вибачте,навіщо тоді записуватися за три тижні, щоб потім отримати таку відповідь? – обурюється тато маленької пацієнтки.
Наразі в лікарні ситуацію вивчають. Її головний лікар Сергій Марков обіцяє надати детальні коментарі, коли ознайомиться з історією. Від телефонних пояснень він наразі втримався. Та попередньо зауважив, що необхідність сеансів на локоматі визначають фахівці, зокрема невролог та фізіотерапевт. Окрім того, не всі медики вміють працювати з цією технікою, тому виникає питання її обслуговування в період відпусток.
Марія МАЛИНОВСЬКА
Дякую за пост
цікаво як так “не всі медики вміють працювати з цією технікою, тому виникає питання її обслуговування в період відпусток.” це ж прямий обовязок керівника установи забезпечити наявність, взаємозаміність, навчання працівників?
Це і справді не виправдання, як для серйозної установи. Але чекаємо на офіційну відповідь керівництва лікарні – обіцяли її до кінця тижня.
Так точно будемо чекати як не буде то в пятницю випишемося
рузі що сказати. Станом на 16 35 22 05 13 року жодних дій щодо узгодження проблеми з боку головного лікаря Маркова невідбулося. Складається враження про кругову поруку між заступником головного лікаря та Лівою Н.М. щодо того яким чином формуються списки на процедури та узгоджуються зі списками пацієнтів мабудь це пита…ння до Прокуратури Черкаської області? Мені не зрозумілий взагалі такий термін як запис на процедури. По-перше діагноз та види лікування призначає лікуючий лікар при оформленні в стаціонар. По-друге кількість місць в палатах обмежена можливістю надання послуг в часі (тижні і таке інше) Отже як так при навіть не 100% заповнені відділень (нас перевели до Лівої бо план у них по пацієнтам) не можна надати всім процедури на Гросу, Локоматі і т.ін. я не знаю.
Текст коментаряhttp://vikka.ck.ua/ua/news.php?bl=1&pid=6&view=6164
Записано з 1305 було 16 осіб з 20 ми були 7 курс мінімум 10 робочих днів тож 50-60 осіб за місяць можливо і набрали б. Але “для Вас я можу запропонувати лише масаж”, “чому Ви не хочете пройти лікування в поліклініці за місцем проживання
” ” у нас діти з районів, йдіть у Астру” , “в нас є гірші випадки захворювань” Так каже завідувач відділення відновного лікування КЗ Черкаська обласна дитяча лікарня Ліва Тетяна Миколаївна. Вибачте чому ми повинні пройти 3 дні по лікарні,записавшись на курс лікування майже за місяць, вислуховувати таке, мати приниження та некоректне порівняння з іншими дітьми, це що СРСР? Моя дитина має такі ж права як і інші дітки І ми не одні такі. Вона (Ліва) уявляє себе “недоторканою” нарікає на те що лікуючий лікар не мав права призначити Гросу , Локомат, масаж. Але вибачте Ви лікар працівник державного закладу. Ст 49 Конституції ніхто не скасовував. Виконуйте свою роботу Тетяно Михайлівно.
http://www.reha.ck.ua/index.html
Відвідав сьогодні лікарню. Спілкувався годину з Лівою Тетяною Михайлівною. Конфлікт вичерпано. Дякую їй за розяснення процедури та процесу. Вона перепросила за те що так склалося. Причина ненадання всіх призначених процедур – кадровий голод. Відсутні фахівці, відсутні процедури.
З понеділка пообіцяла віднайти можливість для процедур на Гроссу та механотерапії.
На локомат записала з 29 07 2013
З понеділка обстеження в ортопеда
Я з донечкою пройшли два курси реабілітації в ДВВЛ – в січні та квітні. Залишились не просто задоволені, а дуже вдячні всьому персоналу і завідувачу відділення Ліві Тетяні Михайлівні в першу чергу за чуйне та доброзичливе ставлення до діток та батьків. Ми писали колективну подяку персоналу та головному лікарю Маркову С.Є., яку батьки хворих діток зі сльозами на очах та з вдячністю в серці підписували, бажаючи висловити своє ставлення до тих, хто віддає своє серце і душу особливим діткам. Мені боляче читати той бруд, який написаний в статті та коментарях татком дитини Семеном, на людей, які створили це відділення, які ним живуть, які кожного дня намагаються полегшити тягар, який випав на долю сімей, які виховують особливих діток.
http://vk.com/club54072549
також группа в фейсбуці:http://www.facebook.com/groups/586449238055431/
Вибачте жодного бруду на заклад ми не видали, був факт викладений проблеми. Після довгого спілкування прийшло порозуміння. Жодної вини Тетяни Михайлівни я особисто не знаходжу. Але неорганізаційність та кадрова нестача дійсно створють багато питань. Дай Боже здоровя всім працівникам центру та їх паціентам. Я вважаю шо центр дуже допомагає всім своїм відвідувачам. Велика подяка всім Вам. Сил та натхнення. Тетяна Михайлівно приєднуйтесь до групп центру. В соц мережах. Доречі сайт який створено : http://www.reha.ck.ua/index.html
Семене, а вам не приходило на думку, що в Черкаській області близько 600 діток з діагнозом ДЦП. Що наші дітки отримали можливість проходити реабілітацію в такому Центрі про який діти інших областей можуть тільки мріяти – і це все безкоштовно і суперкомфортно! Любий реабілітаційний заклад не лише в Черкасах, а й в Україні має попередній запис, можливо і не регламентований, адже заклади, вибачте не резинові і одночасно всіх потребуючих вмістити не можуть, навіть якщо їх наповнити кадрами і т.д. Візьміть за приклад Міжнародну клініку в Трускавці – запис на курс реабілітації за три-чотири місяці – це при тому, що клініка напічкана кадрами та обладнанням, але ж є ліміт, який в змозі прийняти заклад за певний проміжок часу. “Складається враження про кругову поруку між заступником головного лікаря та Лівою Н.М. щодо того яким чином формуються списки на процедури та узгоджуються зі списками пацієнтів”, “нас перевели до Лівої бо план у них по пацієнтам” або “Моя дитина має такі ж права як і інші дітки І ми не одні такі. Вона (Ліва) уявляє себе “недоторканою” і т.д. Ви вважаєте це не брудом? Під час перебування на лікуванні в мене склалося враження, що та ж Тетяна Михайлівна “живе” в лікарні, хоча вона теж має сім’ю, дітей. Як порядна людина ви мали б вибачитися перед тими, кого ви незаслужено образили публічно, і зробити це також публічно, адже ці люди не дивлячись на ваші звинувачення, з ваших слів продовжують лікувати вашу доньку. І ще для себе, мені цікаво, вам не соромно їм після цього дивитися в очі? Відомий класик сказав: “Порой меч и огонь менее разрушительны, чем болтливый язык!” А мені дуже хочеться сказати адміністрації та Тетяні Михайлівні відносно таких “вдячних батьків: “Если осёл тебя лягнул, не отвечай ему тем же!”
Шановна пані Тетяно!
Я прочитавши всі коменти жодного бруду не виявив.
Батько обурився тим, що запис дійсно був Але інформація про те що крім запису необхідна ще якась реєстрація на процедури відсутня.
Тому з великою повагою до лікуючих
констатувати можу: треба змінити підходи до запису на реабілітацію, розгорнути інформаційну кампанію в місцевих ЗМІ, сайтах облохорони здоровя по інформуванню батьків про всі ньюанси.
Дійсно в наших закладах є численні проблеми з інформуванням пацієнтів та кадровим резервом на період відпусток (тим більше що заробітна плата доволі скромна в більшості персоналу)
Зичу Лівій Т.М. здоровя та наснаги в її нелегкій праці. Бажаю всім сторонам прийти до злагоди та зробити висновки з ситуації, щоб у майбутньому кожна дитина могла без проблем, своєчасно записавшись в усіх необхідних кабінетах пройти лікування.