Влітку в Черкасах має відкритися новий ТРЦ “Піонер” – попередньо подію анонсували ще у грудні минулого року. У соцмережах вже активно діє група нового ТРЦ, розігруються призи і підігрівається інтерес до нового закладу. І все було би добре, аби новий ТРЦ ще до свого відкриття не зіштовхнувся із паркувальною проблемою. Як виявилося, місць для паркування у і так проблемній ділянці буде обмаль.
Справа в тім, що паркінгова зона нового розважального закладу буде розрахована усього на 50 наземних та на 20 підземних машино-місць. Таким чином, лише найбільші щасливчики зможуть припаркувати свої автівки на “правильній” території, а що будуть робити інші потенційні відвідувачі ТРЦ на авто – поки невідомо.
Цікаво, що саме на цій ділянці бульвару Шевченка, як правило, люблять паркуватися небідні глядачі зіркових концертів у “Дружбі народів”, чим перетворюють газони на місиво. Тепер же, як побоюються тутешні меншканці, паркувальна вакханалія триватиме із відкриттям ТРЦ щодня.
Зокрема, черкащанин Констянтин Проценко у коментарях на Facebook зазначив, що така мала кількість місць для паркування є смішною.
“Для центру в 10000 метрів парковка на 50 машин, та ви смієтеся! Якщо паркуватися будуть на клумбах у мене у дворі – потім однозначно відвідуватимуть шиномонтаж. Поки є час, думайте, куди подіти машини потенційних орендарів та клієнтів”, – написав Констянтин Проценко.
Відома черкаська громадська активістка Вікторія Феофілова також не залишила без уваги цю ситуацію.
“Ну ладно, шо торгівельних центрів у нас вже на кожному кварталі (скоро вже не буде кому купувати, а вони все будуються). Ну ладно, шо відкриття “наймоднішого диско-клубу, якого ще не було в Черкасах” під час війни виглядає, м’яко кажучи, недоречно. Але 70 паркувальних місць на торгівельний центр 10 тис. кв. – це нормально?! Друзі, хто в курсі нормативів? Чи потім знову будемо стовпчики вкопувати? – повідомила Вікторія Феофілова.
Таким чином, власники нового ТРЦ ще не встигли його відкрити, але вже зробили стратегічну помилку. І не виключено, що машини відвідувачів закладу ми зможемо побачити припаркованими безпосередньо на бульварі Шевченка, а це буде викликати велике роздратування в інших городян.
Для довідки:
Загальна площа торгово-розважального центру «PIONEER» – 10000 кв. м. Забудовник – компанія “Добробуд”. Центр матиме 7 рівнів. Паркінгова зона розрахована на 50 наземних машино-місць та на 20 підземних. Підземний паркінг буде обладнано спеціалізованим ліфтом-підйомником.
У ТРЦ передбачений аквапарк, розташований на 4-му, 5-му та частково 6-му рівнях та панорамно-ресторанний розважальний комплекс площею 2000 кв. м. на даху, в який будуть входити дитячий розважальний центр, різноманітні тематичні ресторани, фуд-корти і диско-клуб.
На даху також передбачена кав’ярня з оглядовим майданчиком.
Загалом у ТРЦ передбачені: аквапарк, льодовий каток/роллердром, продуктовий супермаркет, фітнес-центр, салон краси, тематичні ресторани, кав’ярні, якісний одяг та взуття різних сегментів (від демократичного до елітного), товари для краси та здоров’я (косметика, парфумерія, аптека), продукція для створення домашнього затишку (посуд, техніка, текстиль), техніка (побутова, автомобільна, телефони), фотостудія, арт-галерея.
Голос народу
Як би там не було, але ми вирішили з’ясувати у самих черкащан, чи потрібно їм стільки ТРЦ у одному місті.
Андрій, 25 років
Особисто на мій погляд, поява подібних ТРЦ свідчить, що колись потужні виробництва не пристосувалися до нових умов ведення господарства, деякі зумисно робили банкрутами. Але для черкащан, я вважаю, поява ТРЦ – це позитив, адже не буде напівзруйнованих будівель колишніх заводів, які м’яко кажучи, не надто прикрашали місто. З інших позитивів – з’являються хоч якісь робочі місця.
Як показав приклад “Любави”, вдало розташований ТРЦ все ж стає місцем масового шопінгу та відпочинку містян, чого не скажеш про “Екватор”.
Діана, 23 роки
Вважаю, що забагато. Збільшення кількості ТРЦ мало б бути логічним наслідком того, що в людей з’явилось більше фінансових можливостей, щоб ці ТРЦ відвідувати. Насправді ж, як ми знаємо, усе навпаки. Де людям зараз брати гроші, де шукати робочі місця, якщо єдиний, мабуть, сегмент, в якому достатньо вакансій у Черкасах – це торгівля? Виходить якесь прокляте замкнуте коло.
Ярослав, 34 роки
Розважальних центрів забагато для міста, але це півбіди, є бажання будувати – хай будують. Але чому немає, як в Європі, вимог до забудовників? От, наприклад, в Польші, коли будують новий ТРЦ, є вимога звести в місті, або реконструювати культурний чи історичний пам’ятник. Таким чином, у Польші збудована мережа, наприклад, аматорських театрів. Чому не взято це на озброєння, я вже мовчу про те, куди йдуть гроші від оренди землі, та розмір цієї оренди…
Будьте чемні