У музеї Шевченка у Каневі до 154-ї річниці перепоховання поета вдалося відновити кольоровий вітраж. Робили його без жодної бюджетної копійки, за кошти меценатів, пояснює в.о. директора Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк.
Розписи стелі, які були виконані за задумом архітектора музею Василя Кричевського, і закриті натяжними конструкціями, поки що не ризикнули знімати. Також зняли банери і поміняли експозицію на другому поверсі. Роботи, які були на банерах, замінили досконалими копіями Вербицького. Також відреставрували скульптури і подіум.
Раніше також із музею прибрали камінь, який за задумом архітекторки Лариси Скорик мав символізувати міць духу Кобзаря.
Проте віце-прем’єр-міністр – міністр культури В’ячеслав Кириленко переконаний, що роботи у музеї потребують комплексного підходу.
– Музей має гармонувати із часом, у якому жив і творив Шевченко, – переконаний віце-прем’єр.
Він також додав, що співробітники музею мають подати пропозиції щодо реекспозиції, а Міністерство культури готове покластися на думку і досвід нового керівника Шевченківського національного заповідника – Мар’яна Піняка. Також міністр культури запевняє, що влада активно дослухається і до думок шевченкознавців, які завжди пильно стежили за тим, що відбувається у музеї.
Кириленко зауважив, що із “відсутністю” Шевченка зіткнулися обидва музеї – і Канівський, і столичний.
– Показувати Шевченка без самого Шевченка, або ж нівелюючи його роль як пророка – це те, чого прагнула минула влада. І я категорично проти такого підходу. Минула влада системно займалася применшенням ролі і постаті Шевченка у житті українського народу. Я з цим боровся ще на посаді голови парламентського комітету із питань культури та духовності, – говорить Кириленко. – І навіть у стані війни країна зобов’язана знайти кошти для музею Шевченка.
Проте скільки коштів потребуватиме оновлення музею, поки що ані міністр, ані сам директор музею не знають. За словами Мар’яна Піняка, фінансування з обласного бюджету обіцяють аж у серпні. Але передовсім, за словами міністра культури – новий тематико-експозиційний план. Аж тоді буде зрозуміло, що робити із фінансуванням. А для обласної влади музейники також мають скласти кошторис. Також у музеї сподіваються і на допомогу з боку Віктора Ющенка, який побував тут два тижні тому, а також – на діаспору.
Будьте чемні