
У Черкасах викрадено 88 кришок люків та 34 решіток зливової каналізації. Проте досі правоохоронні органи не знайшли жодного крадія. Натомість міська влада Черкас розглядає варіанти закриття відкритих люків кришками та решітками з матеріалів, які мають низький вміст металу, та будуть нецікавими для мисливців за металобрухтом. А також встановлення на них спеціальних антивандальних кріплень.
Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.
Заступник міського голови Павло Карась акцентував на небезпеці від відкритих люків, що може призвести до травмування і навіть до загибелі людей.
За його словами, ситуація ускладнюється ще й тим, що відновлювати люки – непросто. По-перше, у бюджеті міста у цьому році на це не передбачено взагалі коштів. По друге, вартість однієї такої кришки чи решітки зливової каналізації разом із кріпленнями та установкою сягає кількох тисяч гривень. Якщо помножити це в масштабах міста, то виходить значна сума.
До того ж багато з них – старої конструкції, які вже не випускаються. Тому зараз доволі проблематично їх купити.
– Тоді як крадії решіток здають їх на металобрухт за мізерні кошти. Але найгірше те, що такими діями вони наражають на небезпеку містян, – наголошує Павло Миколайович.
Аби в майбутньому захисти цілісність решіток та кришок люків від вандалів, нині розглядаються варіанти встановлення їх з композитних матеріалів.
Заступник міського голови розповів, що нині заборонено усім комунальним підприємствам Черкас здавати на металобрухт пошкоджені кришки люків чи решітки зливової каналізації.
– Таким чином, не буде прецедентів, що якась виявлена у пункті прийому металобрухту побита кришка люку чи решітка була здана нашими службами, – зауважив Павло Карась.
На його думку, поки немає невідворотності покарання за вчинені крадіжки – існують такі факти.
А також відзначив, що у Черкасах взагалі склалась парадоксальна ситуація щодо утримання кришок люків та решіток зливової каналізації, які роками не мали власника. І лише цьогоріч були передані на баланс КП «ЧЕЛУАШ».
Будьте чемні