Про це йшлося на медичній раді, де півсотні лікарів Канева та району обговорювали впровадження проекту «Сталість ВІЛ-послуг». Його, за підтримки Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», у Каневі та Канівському районі реалізовує Черкаська благодійна організація людей, що живуть з ВІЛ «Від серця до серця» у партнерстві з іншими громадськими організаціями та Черкаським обласним СНІД-центром.

 _MG_8192

– Успішна реалізація цього проекту у Каневі дозволить створити найбільш прогресивний – у області – рівень допомоги  соціально вразливим верствам населення, – зазначила заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Ірина Білоус. – Сьогодні  у області діють 20 кабінетів антиретровірусної терапії для допомоги  ВІЛ-інфікованим, ще 3 їх плануємо відкрити до кінця року. У шести закладах області створено можливість замісної підтримувальної терапії для наркозалежних. Унікальність же канівського досвіду – передовсім, у появі можливості інтегрованої допомоги – територіального поєднання кабінетів АРТ, ЗПТ та допомоги хворим на туберкульоз. Усі ці проблеми дуже тісно між собою пов’язані, тому й допомога має надаватись максимально концентровано, із залученням соціальної та психологічної допомоги. Частково, допомога соціально вразливим категоріям буде здійснюватись за рахунок місцевих бюджетів  – і про це ми говорили на медичній раді з представниками канівської міської та районної влади, які запевнили нас, що уже найближчим часом відповідні рішення буде винесено на розгляд місцевих рад. Зі свого боку, для  максимально оперативної діагностики ВІЛ, на базі Канівської ЦРЛ та Канівського центру первинної медико-соціальної допомоги ми уже незабаром розпочнемо проводити навчання медичних працівників роботі зі швидкими тестами.

Загалом, ми сподіваємось, що успішне впровадження цього проекту не лише забезпечить Каневу провідну роль у області за рівнем надання допомоги соціально вразливим верствам населення, але й створить можливість реалізації його по всій Україні.

 

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.