Фото - "Черкаський спорт"

Дитяча футбольна школа, створена 2004 року на базі черкаського міні-футбольного клубу «Макс», виховує майбутніх зірок м’яча. А сам клуб – відомий на всю країну. Хлопці, що займалися у «Максі», тепер захищають кольори збірної України (1995 р. н.) та команд «РУФК» (Київ), «Ретро» (Ватутіне), дубля «Шахтаря». Є й ті, які грають у футбол далеко за теренами України. Проте для подальшого розвитку клубові потрібне власне футбольне поле. Наразі клуб – у пошуках спонсора, який міг би вкласти кошти, щоб перетворити ділянку землі, яку 5 років тому виділила міська влада, на майданчик для тренувань майбутніх Шевченків, Мессі та Роналду. Про це пише “Черкаський спорт”. 

Учні футбольної школи тренуються під керівництвом справжніх спортивних зірок. Зокрема, одними із її засновників є брати Сергій та Юрій Усаковські, майстри спорту міжнародного класу та міні-футбольні легенди нашого міста. У їхньому послужному списку значаться виступи за московські «Спартак» та «КСМ-24», донецький «Шахтар» та дніпропетровський «Механізатор». Також Сергій та Юрій успішно виступали і в національній збірній України протягом 10 років. Загалом брати професійно займалися футболом протягом 20 років.

– Ми знаємо, що таке футбол із середини. Тому ми вирішили розробити власну систему підготовки майбутніх футболістів, – говорить Сергій Усаковський.

Окрім Сергія, з юними футболістами займається справжня команда професіоналів. Такі досвідчені тренери, як Ерік Асцатуров та Олександр Близнюк виховали футболістів, які зараз виступають за професійні футбольні клуби в Україні та у світі.

Ось уже близько року семирічний Оскар Костюченко займається футболом. У ФК «Макс» хлопчик – маленька зірка. Оскар зізнається – хоче бути схожим на своїх тренерів. Тому досі не пропустив жодного тренування.

– Мені дуже подобається ходити на ці тренування. Я тут займаюся, граю у футбол. Намагаюся виконувати все, що радять мої тренери. В школі граю краще всіх у футбол. А коли виросту, то хочу грати в «Челсі» та бути схожим на Мессі, – говорить хлопчик.

Два рази на тиждень ці юні футболісти збираються на стадіоні «Центральний». Протягом години вони відшліфовують мистецтво володіння м’ячем.

Фото - "Черкаський спорт"

– Із нинішніми хлопчиками ми вже тренуємося близько року. За цей час взяли участь у змаганні, що організовувала Асоціація міні-футболу області. Зіграли дуже добре: виграли один матч і ще дві гри провели в нічию. А обіграли команду Бузукова, яка до цього вже займалася два роки, з рахунком 4:1. Тому я дуже задоволений нашими хлопцями, – розповідає Ерік Асцатуров.

Футболісти школи «Макс» 94-96-го років народження ставали тричі чемпіонами України. За вісім років роботи цього футбольного клубу тренерський штаб уже «напрацював» певні критерії відбору маленьких футболістів.

– Щодо критеріїв відбору, то вони дуже прості. Ми відбираємо хлопців, які мають бажання займатися цим. Якщо бачиш, що хлопчик готовий працювати і розвиватися, то й допомагаєш йому в цьому. І тоді його можна навчити грати. Найголовніше бажання, – говорить Ерік Асцатуров.

Фото - "Черкаський спорт"

Увесь цей час футбольний клуб «Макс» підтримує низка черкаських спортивних діячів та просто любителів спорту. Зокрема, неабияку підтримку клубу надає голова асоціації міні-футболу Черкаськиї області Юрій Гончаров. Окрім цього, неабияку підтримку футболісти мають і від директора центрального стадіону Сергія Гури, який дозволяє двічі на тиждень тренуватися юним футболістам на стадіоні. Проте, наразі, найбільшою мрією футболістів є власне поле. П’ять років тому за сприяння Олександра Радуцького міська влада виділила ФК «Макс» 2 га землі. Проте досі не знайшлося інвесторів, які б допомогли б побудувати на цій ділянці футбольне поле.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.