
Через нецензурну лексику у оригінальному тексті вистава за п’єсою Леся Подерв’янського «Павлік Морозов» на грані зриву. У касі Черкаської обласної філармонії квитки на виставу не продаються, проте директор мистецького закладу Олександр Дяченко заявляє, що виставу остаточно ще не відмінено.
– Виставу ще не відмінили, наразі ми вирішуємо робити це чи ні. Причиною заборони «Павліка Морозова» на сцені філармонії є ненормативна лексика, яка є у виставі. Я вважаю, що у стінах філармонії таке не повинно звучати. Це та сцена, на якій лунають святі звуки Бетховена, Лисенка, Чайковського… ненормативна лексика мене ображає, – зазначив директор Черкаської обласної філармонії Олександр Дяченко.
За його словами, остаточне рішення про заборону чи все ж дозвіл на проведення вистави буде ухвалено через 1-2 дні.
– Є приклади Толстого, Гоголя, Шекспіра, Тургєнєва. Ці автори обмальовували свої думки, негативні страшні речі більш цивільними словами, – сказав Дяченко.

Виконуючий обов’язки художнього керівника Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Сергій Проскурня обурений можливою забороною «Павліка Морозова» у Черкасах. Він зазначив, що класики світової та російської літератури навпаки полюбляли використовувати у своїх творах нецензурні слова.
– Література і культура – вони поліфонічні, багатошарові. Якщо ми якийсь шар з них забираємо, то вони збіднюються. Є надзвичайно талановитий письменник і драматург Лесь Подерв’янський , масштаб творчості якого ніхто не може заперечити. Якби це не був масштабний талант, то його книги не видавали тисячними накладами українські видавництва. Це факт нашої культури, як це можна заперечити? У Шекспіра теж ненормативна лексика, і у Котляревського в “Енеїді”, у Франка у «Зів’ялому листі», у Руданського, Шевченка тощо. Що тепер усе забороняти?! – не приховує свого обурення Сергій Проскурня.
Наразі біля філармонії ще стоїть афіша з анонсом вистави «Павлік Морозов», проте у касі квитків на неї не продають.

– Можна придбати квитки на виставу «Павлік Морозов»? – запитали ми.
– Квитків немає, виставу заборонили, – відповіла нам касир.
Також вона повідомила нам, що ажіотажу на виставу не було. Квитки придбали трохи більше 20 черкащан (на суму близько 2000 тис. грн.). Вартість квитка на виставу становила від 90 до 130 грн.
Будьте чемні