OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Своє «За» прозору систему закупівель черкащани можуть лишати на спеціально створеному сайті prozorro.ck.ua. Три тисячі зібраних заяв за повернення ProZorro стануть офіційними зверненнями черкащан, які  громадські активісти переадресують до  міської влади. Сьогодні у Черкасах триває боротьба за повернення прозорості у процес витрачання міського бюджету – і про найближчий план дій із цього приводу оприлюднили на прес-конференції  30 листопада громадські активісти Віктор Євпак, Володимир Друмашко та Іван Подолян.

 

За словами співзасновника громадської організації «Промолодь» Івана Подоляна,   ProZorro довела свою дієвість у багатьох містах України. У Дніпрі, наприклад, через цю систему здійснюються закупівлі починаючи від 3 тисяч гривень. У Черкасах же регулярно скаржилися на складність роботи із ProZorro – поки не  спровокували ситуацію, щоб скасувати її використання при закупівлях на допорогові суми.

За словами члена колишньої комісії з контролю за здійсненням закупівель (скасованої міським головою), громадського активіста Володимира Друмашка, міській владі з боку комісії було запропоновано дієві шляхи удосконалення роботи з ProZorro: наприклад, вивести єдиний тендерний комітет із процедури допорогових закупівель, дозволити  закладам самим здійснювати закупівлі через ProZorro, а також винести догани чиновникам, що блокували роботу системи. Проте, міська влада рекомендаціями не скористалася і  натомість налаштувала проти ProZorro освітян та медиків.

– Ми не приймаємо аргумент про складність використання ProZorro. Це справді якісний ІТ-продукт  і усі   проблеми із його використанням пов’язані  або із невмінням (у такому випадку ми готові навчити) або із небажанням правильно його використовувати, – констатував засновник черкаської громадської ініціативи «Нові люди» та однієї з найбільших ІТ-компаній «eKreative» Віктор Євпак. – Головна перевага ProZorro – у можливості економити кошти платників податків та у протидії корупції.

Аби черкащани могли повною мірою усвідомити, що саме відбулося у місті у день відміни ProZorro, ми створили сайт «Збережи ProZorro в Черкасах» – prozorro.ck.ua, на якому пояснюємо, хто і навіщо це зробив – і якими наслідками це обернеться для міста.  Сайт створено також для збору голосів черкащан за повернення  ProZorro. Ми плануємо зібрати щонайменше 3 тисячі голосів – це приблизно 1% від загальної чисельності мешканців обласного центру.  На сайті можна побачити число прихильників відновлення електронних допорогових закупівель та їх фото – і переконатись, що це дійсно реальні люди. Так само, на сайті можна побачити, скільки коштів уже пройшло повз ProZorro – зараз це уже більше 11 мільйонів гривень. Збором підписів за повернення ProZorro (які ми плануємо у вигляді звернень від кожного підписанта передати міській владі) ми хочемо довести їй, що мешканці Черкас  – це уже давно активне і небайдуже суспільство, з  думкою якого варто рахуватися.

Громадські активісти запланували цілий ряд заходів, спрямованих переконати владу у необхідності діалогу, найближчий із яких –  автопробіг, що відбудеться  1 грудня – із врученням призів найбільшим «хабарменам» Черкас.

***

Просвітницький ролик щодо важливості ProZorro можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=wLAb7AemtFU

На сайт «Збережи ProZorro в Черкасах»  можна потрапити так: prozorro.ck.ua.

 

foto-3

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.